skip to Main Content
Peníze Na účet, Na Ruku Nebo Složenkou?

Peníze na účet, na ruku nebo složenkou?

Dnešní doba nabízí mnoho možností. I půjčky jsou v současnosti velmi pokrokové. Pokud vám bude půjčka schválena, můžete využít jejího vyplacení převodem na bankovní účet, složenkou domů nebo na poštu i na ruku. V tomto článku vám poradíme, jaký z těchto způsobů je nejvhodnější a co se vám kdy nejvíce vyplatí. Samozřejmě záleží nejen na vašich preferencích, ale i na způsobu, k jakému se banka či finanční společnost přiklání.

Vyplacení peněz převodem na bankovní účet

Jedná se o nejjednodušší způsob pro získání peněz, který podporují víceméně všechny banky a finanční společnosti. Jen v případě první půjčky se některé z nich přiklánějí k vyplacení peněz poštovní poukázkou. Převod na bankovní účet může být proveden standardně nebo expresně. V prvním případě je dobré, když proběhne v rámci jedné banky, to pak peníze získáte okamžitě. Jinak na ně může čekat až dva pracovní dny. Expresní převody se provádějí například o víkendu, takže nemusíte u nonstop půjčky čekat na začátek nového týdne.

Hotovost na ruku

Oblíbené a vyhledávané je také vyplacení hotovosti na ruku, které mají v oblibě lidé, co preferují osobní kontakt. Nevýhodou je vyšší časová náročnost. Své peníze však získáte okamžitě. Často o ně takto můžete požádat osobně na pobočce finanční společnosti. Svou půjčku tak vyřídíte třeba během 30 minut, peníze máte v peněžence a můžete je ihned použít, což rozhodně není špatné. Na ruku jsou také často vypláceny půjčky od soukromých osob – lichvářů nebo půjčky na směnku.

Výplata finanční částky poštovní poukázkou

Nejvíce komplikovaný je způsob vyplacení vypůjčované částky poštovní poukázkou, kterou vám pošťačka doručí do vaší schránky. Vy následně musíte osobně zajít na poštu a peníze si tam vybrat. Jinak je nemůžete použít. Tento způsob většinou preferují lidé, kteří nevlastní bankovní účet – například studenti nebo senioři. Jakmile finanční společnost peníze odešle, dočkáte se jich zhruba za tři pracovní dny.

Back To Top