skip to Main Content
Půjčku Vám Sníží Mimořádné Splátky

Půjčku vám sníží mimořádné splátky

Čerpáte úvěr či půjčku, u které byste rádi alespoň část předčasně splatili? Pak se nabízí možnost využít mimořádné splátky, která se dá provést i mimo běžné splátky. Mimořádné splátky se nepojí pouze s hypotečními úvěry nebo s úvěry ze stavebního spoření, které se rovněž využívají na financování bydlení, ale i s dalšími typy dlouhodobých úvěrů, které se zavážete splácet po určitou dobu. Tím, že provedete mimořádnou splátku, můžete banku připravit o část výnosů, které by z vás získala.

Můžete provést mimořádnou splátku?

Zda je mimořádná splátka u vaší půjčky vůbec možná, zjistíte ze své úvěrové smlouvy. V ní by mělo být jednoznačně uvedeno, zda je nebo není možné tyto splátky provádět. Vždy si tedy důkladně přečtěte svou úvěrovou smlouvu a nikdy bance neposílejte mimořádně peníze bez předchozí domluvy. Jestliže se ve své smlouvě nevyznáte, obraťte se na finančního poradce nebo na právníka, který vám na jistotu řekne, zda můžete svou půjčku mimořádně splácet. Smluvně jste se k něčemu zavázali, a pokud vaše půjčka mimořádné splátky neumožňuje, měli jste zvážit smlouvu už v té době, když jste ji podepisovali.

Jak zaplatit mimořádnou splátku

Pokud zjistíte, že můžete svou půjčku mimořádně splatit a že se s takovou splátkou nepojí ani žádné poplatky, domluvte se ve své bance na způsobu, kterým splátku provedete. Téměř každá banka akceptuje jednorázový příkaz k úhradě a v mnoha bankách můžete složit peníze i v hotovosti.

Co plyne z mimořádné splátky

Pokud uskutečníte mimořádnou splátku, podmínky vašeho úvěru se změní. Buď se vám sníží měsíční částka, kterou budete odvádět, nebo se zkrátí celková doba splatnosti úvěru. Máte peníze a rozhodujete se, zda je do svého dluhu investovat? Jelikož jste už půjčku jednou získali, dobře si to rozmyslete. Pokud vidíte jinou perspektivní příležitost, kam je investovat, rozhodněte se spíše pro ni. Vaši půjčku sice mimořádná splátka sníží, nevymaže ji však. Když byste pak chtěli požádat o další, mohli byste narazit na problém při schvalování vaší žádosti.

Back To Top