skip to Main Content
Rychlé Peníze

Krátkodobá půjčka – rychlé a jednoduché řešení složitých problémů

Krátkodobá půjčka je ideálním řešením k překonání menších a náhlých finančních problémů. Podobná situace může potkat každého z nás. Běžná půjčka řešením není, neboť proces získání úvěru nějakou dobu trvá a délka splatnosti se počítá spíše na měsíce či roky. Ne vždy však chcete, aby vás půjčka zavázala mnohaměsíční splatností. Proto existují právě krátkodobé půjčky.

Kromě důvodů vyjmenovaných v úvodu může být krátkodobá půjčka také vhodným řešením pro překonání období před výplatou. Krátkodobé půjčky lze obecně získat velmi snadno a hlavně rychle. Jedná se o alternativu určenou každému, kdo potřebuje peníze pouze na několik týdnů. Pokud potřebujete rychle a jednoduše peníze na cokoliv, pak sáhněte po krátkodobé půjčce. S pomocí našeho srovnávače určitě dokážete najít tu nejlepší variantu.

Jaké známe typy krátkodobých půjček?

V současné době máte možnost na internetu vybírat z nepřeberného množství krátkodobých půjček, které jsou nabízeny desítkami společností. Může se jednat o rychlé online půjčky nebo SMS půjčky po telefonu. Zapomínat bychom pak neměli ani na klasickou návštěvu pobočky.

 • Návštěva pobočky – tradiční řešení, kdy vážíte cestu na pobočku banky či nebankovní společnosti. Minimalizujete tak riziko, že byste spadli do pasti nějaké fiktivní společnosti. Na pobočce si rovněž můžete se zaměstnancem finanční instituce upřesnit všechny nejasnosti. Nevýhodou ovšem je, že musíte na pobočku skutečně dojít, což vám zabere čas, a navíc jste omezeni otevírací dobou pobočky.
 • Online půjčka – druhá možnost, která se těší stále větší oblibě. Krátkodobou půjčku si můžete sjednat rychle z pohodlí domova. Navzdory všem regulačním opatřením ze strany ČNB se však stále můžete setkat s nekalým jednáním. Sjednávejte proto půjčky pouze u seriózních poskytovatelů. Jak je poznáte? O tom si povíme později.
 • Využití aplikace – nejnovější variantou pak je půjčka prostřednictvím aplikace. Pokud máte s nějakým poskytovatelem půjček dobré zkušenosti a tato společnost má svou vlastní aplikaci, pak můžete čerpat peníze téměř okamžitě. Takovou aplikací nabízí například Air Bank.

Výhody

Krátkodobá půjčka je mezi dalšími úvěry opravdu jedinečná a stejně jedinečné jsou i její výhody:

 • Rychlost – vyřízení žádosti trvá většinou jenom pár minut. Potřebujete-li okamžitě zaplatit neočekávaný výdaj, pak je krátkodobá půjčka tím nejlepším řešením. Pomocí srovnávačů máte navíc možnost zjistit, kteří poskytovatelé krátkodobých půjček jsou opravdu nejlepší.
 • Splatnost – krátkodobé půjčky jsou velmi flexibilním produktem se splatností nejčastěji do třiceti dnů. Většinou si při sjednání krátkodobé půjčky ovšem můžete zvolit délku splatnosti individuálně. Jste omezení pouze její maximální délkou. Splatnost si tak můžete nastavit například na den po výplatě a překonat tak nepříjemné období nedostatku financí před výplatou.
 • Jednoduchá žádost – minimum papírování a jednoduché a rychlé vyřízení. Obvykle také nemusíte nikam chodit, pokud se pro tuto možnost osobně sami nerozhodnete. Vše vyřídíte doslova z pohovky v obývacím pokoji.
 • Odměny za věrnost – řada poskytovatelů krátkodobých půjček nabízí věrnostní programy a odměny pro pravidelné klienty. Pokud si budete u stejné společnosti půjčovat vícekrát, v budoucnu vám budou nabídnuty výhodnější podmínky.
 • Klienti v problémech – poskytovatelé krátkodobých půjček přistupují ke každému klientovi individuálně. Nejenže ve většině případů nepožadují potvrzení o výši příjmů (úvěrový limit je poměrně nízký), rovněž často není problém ani záznam v registru dlužníků. To ocení především lidé, kterým z těchto důvodů nechce půjčit například banka.

Pouze od seriózních společností

Tušíte, jak poznáte kvalitního poskytovatele krátkodobých půjček? Při jeho výběru se určitě vyplatí přečíst recenze a zkušenosti jiných klientů, což vám může leccos naznačit. Nespoléhejte však pouze na recenze.

Předtím než si zažádáte o samotný úvěr byste si měli v klidu prostudovat podmínky krátkodobé půjčky a porovnat několik poskytovatelů mezi sebou. Případně můžete využít některého ze srovnávačů půjček, který udělá tuto nepříjemnou práci za vás.

Váš poskytovatel krátkodobé půjčky by měl splňovat tyto kritéria:

 • Vlastní webové stránky
 • Podmínky a poplatky jsou uvedené přehledně a srozumitelně
 • Nepožaduje platbu předem
 • Uvádí aktuální kontaktní údaje
 • K dispozici je bezplatná telefonní linka
 • Uveřejňuje recenze reálných klientů
 • Od začátku víte, kolik vás bude půjčka stát

Pro koho jsou krátkodobé půjčky vhodné?

Krátkodobé půjčky jsou východiskem pro klienty v náhlé finanční nouzi, osoby se záznamem v registru dlužníků, případně nešťastníky s nedostatečnými příjmy.

Za zmínku rovněž stojí krátkodobé půjčky zdarma, kdy je nabízena první půjčka novému klientovi bez poplatků a úroků. Za půjčku tak klient nepřeplatí ani korunu. V takovém případě se vyplatí využít krátkodobou půjčku téměř každému, je však nutné, aby byla půjčka splacena včas, dle splátkového kalendáře.

Back To Top