skip to Main Content
Mikropůjčka Ihned Bez Registru

Jak funguje online mikropůjčka bez registru – výhody a nevýhody

Mikropůjčka je finanční produkt, který v posledních letech využívá stále více lidí. Už samotný název napovídá, že jde o půjčky v rozsahu menších částek a s relativně krátkou dobou splatnosti.

Tyto půjčky těžko získáte v klasické bance. V drtivé většině případů je nabízí nebankovní společnosti, které však musí dodržovat podmínky určené licencí vydanou Českou národní bankou. I přes vyšší úroveň regulace ale zůstávají mikropůjčky dostupné širší vrstvě obyvatel České republiky než obvyklé spotřebitelské úvěry.

Mikropůjčky se však vyznačují vyššími úroky a celkovými náklady. Ty jsou vždy nastaveny na méně výhodnou úroveň oproti bankovním úvěrům. Nebankovní společnost totiž nese vyšší míru rizika. To je spojeno s tím, že lze získat téměř bez předkládání rozličných potvrzení a výpisů z registru.

Nejlépe hodnocené mikropůjčky ihned bez registru

Náš TIP: Rychlé půjčky bez nahlížení do registrů zde →

Hlavní výhody mikropůjček:

  • Blesková rychlost vyřízení
  • Možnost získat půjčku i během víkendů a svátků
  • Sjednání půjčky online
  • Rychlý převod peněz
  • Získání i bez registrů

Oproti bankovním spotřebitelským úvěrům jsou mikropůjčky velmi snadno dostupné. Zatímco mnohé banky trvají na osobním vyřízení úvěru, nebankovní společnost půjčuje zpravidla hlavně přes internet. Vyplnění formuláře a ověření nezbytných dokumentů vám zabere jen pár minut.

Proces schvalování většinou netrvá dlouho. V bance zabere schválení úvěru často dlouhé dny, zde můžete mít peníze na účtu nejdéle během 24 hodin.

Jednoduché vyřízení a schválení půjčky oceníte zvláště v případě, že potřebujete peníze rychle a nemáte možnost projít klasickým bankovním kolečkem žádosti o půjčku. V bance vám navíc může uškodit i špatná dluhová historie, kde se často projevují i naprosto zanedbatelné dluhy, ke kterým lze přijít pouhým opomenutím jediné splátky či poplatku za odpad.

Schválení půjčky vám může zhatit i vyšší věk či jiný faktor, jenž nedokážete při nejlepší vůli ovlivnit.

Nebankovní mikropůjčka je tak daleko snazším způsobem, jak řešit nenadálé finanční potíže. Vyplnit žádost o půjčku můžete na internetu v libovolnou dobu, přičemž schválení půjčky je většinou otázka několika desítek minut.

Nebudete muset fyzicky doručovat žádné dokumenty a všechny požadavky zvládnete vyřídit on-line včetně potvrzení vlastnictví bankovního účtu apod.

Nebankovní společnosti nabízí daleko vstřícnější jednání s lidmi bez možnosti doložení vysokých stabilních příjmů, výpisů z registru i ke studentům a důchodcům. Tyto kategorie občanů jsou při žádostech o úvěr v bance často úplně bez šance.

Jaké jsou obvyklé parametry mikropůjček?

Půjčují se menší částky s limitem většinou do 10 až 20 tisíc korun
Doba splatnosti se pohybuje od jednoho do několika týdnů
Nevýhodou drobných mikropůjček je především již zmíněný vyšší úrok, což je však pochopitelné, jelikož poskytovatel půjčky podstupuje vyšší riziko nesplácení ze strany klienta. To je vyvolané menší byrokracií a méně důkladným prověřováním klientů při podání žádosti.

Úroky se zde nepočítají na roční bázi. Vzhledem k velmi krátké době splatnosti se částka úročí po jednotlivých dnech. Úrok se většinou pohybuje od 1,5 do 4%.

Co je nejčastěji potřeba pro úspěšné vyřízení mikropůjčky?

  • Žadatel musí dosáhnout věku minimálně osmnácti let
  • Musíte mít trvalé bydliště v České republice (u cizinců stačí trvalý pobyt)
  • Bankovní účet na území ČR

Dále se podmínky poskytování mikropůjček mohou lišit, nejčastěji je nutné ještě potvrdit vlastnictví účtu, které probíhá prostřednictvím internetového bankovnictví. V některých případech můžete být požádáni o elektronický výpis z účtu za poslední tři měsíce.

Náš TIP: Získejte půjčku bez doložení příjmů ihned

Vyplatí se brát si mikropůjčku?

Při srovnání výše nákladů je vždy mikropůjčka v jisté nevýhodě oproti bankovním úvěrům. V úvahu musíme brát ovšem i další faktory než čisté náklady na půjčku. Už jen snadné a bezproblémové vyřízení pro širší kategorie žadatelů může být pro mnohé zájemce o půjčku zásadní rozdíl, jelikož by v bance čelili riziku odmítnutí úvěru.

Největším pozitivem internetových mikropůjček je však rychlost vyřízení. Vyplnit žádost o půjčku zvládnete i během pauzy v zaměstnání či z pohodlí domova. Vše je připraveno na on-line vyřízení bez nutnosti navštívit pobočku čímž ušetříte značné množství času a peněz. Zejména při nutnosti cestovat do banky ve vzdálenějším městě musíte do nákladů započítat i peníze utracené za cestu a případný ušlý zisk v zaměstnání.

Schvalování půjčky navíc začíná hned v okamžiku odeslání formuláře. Požadovanou sumu můžete očekávat během několika hodin. Mikropůjčka je tak dostupná prakticky kdykoliv. Stačí jen přejít na internetový formulář a vyplnit nezbytné údaje pro odeslání online žádosti!

Další oblíbené půjčky

Kamali půjčka ihned

Výše půjčky
1.000 – 20.000 Kč

Splatnost
7 – 30 dní

ViaSMS půjčka do výplaty

Výše půjčky
100 – 20.000 Kč

Splatnost
7 – 30 dní

Back To Top