Registry dlužníků už v České republice fungují poměrně dlouho na to, aby se dal jejich přínos nějakým způsobem zhodnotit. Hodnocení to však příliš pozitivní nebude – registry dlužníků jsou často nepřekonatelnou překážkou v cestě za půjčkou i pro solidního žadatele.

Půjčka Půjčka od – do Splatnost od – do Online žádost
Best půjčka Best půjčka 4.000 – 250.000 Kč 12 – 84 měsíců Zažádat
Blesková půjčka před výplatou Blesková půjčka 500 – 4.500 Kč 1 – 30 dní Zažádat
 

Nevýhody registrů

Registry dlužníků přišly s opravdu dobrou myšlenkou – všichni nespolehliví dlužníci budou napsáni v jednom registru, aby se každá společnost mohla podívat, jestli náhodou nepřišla do styku s někým, z koho nekouká žádný profit, naopak, spíše ztráta a problémy obecně.

Realita je však taková, že do registru dlužníků není těžké se dostat, i když své závazky plníte svědomitě. Stačí jedno dvě opomenutí a ocitnete se v registru, ze kterého se pak jen tak nedostanete. Vyškrtnutí je otázkou několika let. A dokud jste v registru, žádná banka vám nepůjčí, což může být problém například pro mladé lidi, kteří mají jedinou možnost, jak solidně bydlet – vzít si hypotéku. Kvůli chybce jsou ale od této možnosti na dlouho odříznuti.

Náš tip: Zažádejte si o rychlou půjčku od NetCredit a získejte tak až 12.500 Kč do 15 minut. O půjčku můžete žádat online ZDE.

Půjčky bez registru ihned

Nebankovní společnosti však na registry zpravidla tolik nehledí. Samozřejmě, záleží případ od případu, ale zapsáni v registru obecně mnohem snáze půjčku získáte mimo banku. Půjčky bez registru ihned jsou samozřejmě důležité pro každého, kdo v registru zapsaný je, ale to není všechno, výhod je více. V první řadě je výhodou rychlost, se kterou jdou tyto půjčky sjednat – bez nahlížení do registru a řešení přidružených věcí jde všechno rychleji.

Nevýhody půjčky bez registru

Abychom byli objektivní, musíme zmínit i nevýhody těchto půjček. V první řadě je samozřejmě i zde platné, že nebankovní sektor a lákadla, mezi které půjčky bez registru patří, využívají i nespolehliví poskytovatelé a podvodníci. Stejně tak nesmíme opomenout to, že když už v registru jsme, něco jsme v minulosti udělali špatně. V takovém případě bychom se měli dobře rozmyslet, jestli chybu nezopakujeme a své závazky splatíme včas a úplně.