skip to Main Content

Využití peněz z půjček

Půjčky například od velkých hráčů na nebankovním trhu, jako jsou Home Credit či Ferratum, jsou prakticky vždy neúčelové půjčky. To znamená, že jde o peníze, které můžete využít na cokoliv se vám zlíbí. Nemusíte o tom nikoho informovat. Nemusíte nikomu sdělovat žádné detaily a nemusíte dokládat ani žádné dokumenty o tom, kde a kam jste peníze dal. Je to výrazně jednodušší situace v porovnání s klasickou hypotékou nebo úvěrem ze stavebního spoření, kde musíte konkrétně dokládat informace o tom, kam a kdy peníze dáte. Nebankovní sektor je v tomto ohledu benevolentnější.

Půjčky na cokoliv

Nebankovní sektor nabízí půjčky na cokoliv a nejčastěji se z těchto peněz hradí standardní větší nákupy, elektronika, vánoční dárky, dovolené či zařízení bytu. Vždy samozřejmě záleží na velikosti půjčky. Menší SMS půjčky slouží jako překlenovací půjčka na období, než přijde výplata. Tyto peníze se pak používají na standardní nákupy potravin či oblečení. Větší půjčky pak slouží k větším nákupům ať už rozbitých spotřebičů, nefunkční elektroniky nebo jako oprava auta a podobně. Je to vždy na majiteli půjčky, jaký způsob volí a jakou formu vyřešení své finanční situace si vybere.

Pozor na zástavy

I u půjček na cokoliv jsou někdy vyžadované zástavy. Tyto zástavy sice standardně nemají nic společného s klasickou půjčkou, ale při jejich nesplácení propadají poskytovateli půjčky. Taková zástava funguje jako ručení za danou půjčku. Půjčka je obvykle poskytnuta v menší částce, než je zástava a to dává poskytovateli možnost při nesplácení půjčky tuto zástavu vzít a prodat ji. Z utržených prostředků pak uhradí svou pohledávku a zbytek připadne majiteli půjčky, který danou věc či nemovitost původně zastavil. Jde o normální proces, který je součástí života stejně jako poskytování půjček. Zástava prostě funguje jako záchranný padák, který vám může pomoci z problémů s danou půjčkou.

Back To Top