skip to Main Content
Půjčky Pro Seniory

Půjčky pro seniory – pomohou i v náročné situaci

Pobíráte starobní důchod, ale jen těžko si vystačíte s jeho měsíční výší? Obraťte se na banku nebo finanční společnost a požádejte o výhodnou půjčku. Možná vás tento měsíc potkaly neočekávané výdaje v podobě léků, potravin, doplatku elektrické energie apod. Ne každý z nás má vytvořenou finanční rezervu, kterou může v případě potřeby využít. I proto zde působí soukromé společnosti, která vám půjčí za výhodných podmínek.

S doložením i bez doložení příjmu

Jako senior, který pobírá starobní důchod, můžete žádat o půjčku s doložením i bez doložení příjmu. Jestliže je váš důchod navíc vyšší než průměrný, toho, že by vaše žádost o půjčku nebyla schválena, se rozhodně neobávejte. Finanční společnosti obvykle stačí doložit výpis z běžného účtu – proto je určitě lepší, když si necháváte peníze posílat na účet, než když je přebíráte na poště. Jestliže je váš důchod nižší a víte, že na klasický úvěr nedosáhnete, využijte půjčky bez doložení příjmu. Rozhodně se nemusí jednat o žádnou lichvu, tyto půjčku poskytují i spolehlivé a důvěryhodné finanční společnosti.

Pozor na věkovou hranici

Půjčky jsou obvykle poskytovány fyzickým osobám od 18 let. Často je zde stanovena i horní věková hranice, a to na 60 až 75 let. I když jste starší, pravděpodobně najdete společnost, která vám půjčí. Výběr ale bude mnohem náročnější. Mnoho finančních společností si neuvědomuje, že lidé v 60 letech ještě běžně pracují a mohou se dostat do náročné situace, ve které jim budou chybět peníze. Pokud nemáte jinou možnost, můžete se obrátit na své známé, přátele nebo rodinné příslušníky. V mnoha případech i tak ale doporučujeme uzavření smlouvy, která ošetří podmínky čerpání půjčky a jejího splacení.

Jak s výplatou půjčky

Většina seniorů preferuje výplatu finančních prostředků v hotovosti. Mohou si je osobně vyzvednout na pobočce banky nebo finanční společnosti. V úvahu přichází také jejich zaslání poštovní poukázkou. Většinou je výhodnější nechat si převést peníze na bankovní účet. V tomto případě je totiž můžete obdržet už za 15 minut.

Back To Top