skip to Main Content
Jsem V Registru Dlužníků

Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Solus je používaný registr dlužníků, do kterého se můžete dostat, pokud nebudete včas splácet své závazky. Mezi členy sdružení aktuálně patří například Air Bank, Aasa, Bonerix, CCS, Českomoravská stavební spořitelna, Creditum, Cofidis, ČSOB Leasing, ČEZ prodej, Hypoteční banka, T-Mobile a mnohé další společnosti. Pokud u těchto společností budete mít nějaké závazky po splatnosti, které ani po upomenutí neuhradíte, hrozí vám, že vám vznikne záznam v registru dlužníků Solus.

Jak si nechat vyhotovit výpis z registru

Ačkoliv není možné do registru Solus veřejně nahlédnout, můžete si z něj nechat vyhotovit výpis. Žádný seznam dlužníků k nahlédnutí tedy přímo neexistuje. Výpisem se například přesvědčíte, že vaše závazky z minulosti jsou v pořádku a vy tak bez obav budete moci požádat třeba o úvěr, aniž byste se museli strachovat, že při jeho schvalování narazíte na problémy.

Pokud si však výpis z registru Solus vyhotovit nenecháte, rozhodně nic se nestane. Když ho totiž banka bude potřebovat, vyhotoví si ho sama. V případě záznamu vás o této skutečnosti bude informovat a vy tak nebudete mít jinou možnost, než získat peníze u nebankovní finanční společnosti, která do registru dlužníků nenahlíží.

Seznam dlužníků k nahlédnutí přes SMS

O seznam dlužníků k nahlédnutí můžete požádat přes SMS nebo poštou. První možností je obdržet SMS výpis do svého mobilního telefonu. Snadno si tak ověříte, zda jste zapsaní v registru – například pokud jste požádali o výmaz a čekáte, až váš záznam skutečně odstraní. Tento způsob je pro získání výpisu velmi pohodlný a také oblíbený. Podmínkou pro zaslání SMS výpisu je ale unikátní osobní SIN kód, který vás jednoznačně identifikuje a zabrání tedy komukoliv jinému, aby si na vaše jméno nechal vyhotovit výpis.

Jakmile budete mít svůj identifikátor SIN, můžete požádat o výpis z registru Solus. Pro mobilní telefony s operačním systémem Android dokonce existuje i speciální aplikace, která vám práci ještě více usnadní. Dozvíte se například i jaká je výše dlužné částky, kterou byste měli věřiteli uhradit. Výpis přes SMS neuvádí žádný osobní údaj, takže je maximálně bezpečný. Pozor ale, i pokud dlužnou částku zaplatíte, neznamená to, že hned příští měsíc budete bez zápisu v registru – na jeho výmaz totiž běží tříletá lhůta, ve kterém vaší žádosti na výmaz musí sdružení vyhovět.

Čtěte také:

Výpis z registru Solus poštou

Pokud patříte spíše ke konzervativnějším klientům, můžete o seznam dlužníků k nahlédnutí požádat poštou. Zde stačí vyplnit speciální žádost – formulář a tu odeslat na příslušnou adresu. Obratem vám bude poštou zaslán výpis. Je výhradně doručován do vlastních rukou adresáta. Pro tuto formu výpisu z registru dlužníků Solus vám nemusí být přidělen jednoznačný identifikátor SIN.

Ověřte si, jestli skutečně máte záznam v registru nebo jestli se jen domníváte, že můžete mít nějaké neuhrazené dluhy z minulosti. Díky možnosti nahlédnout do Solusu se můžete oprostit od svých starostí.

Back To Top