skip to Main Content

Centrální registr dlužníků

Registr dlužníků představuje aktualizovanou databázi osob, a to jak fyzických tak i právnických, kde se evidují všechny uzavřené půjčky či dluhy k členským společnostem daného registru. V České republice funguje hned několik registrů a podle jejich členské základny se jim přikládá váha. Jedním z nich je i centrální registr dlužníků, který eviduje jak negativní záznamy neplatičů, tak i pozitivní záznamy všech osob, které měli nebo mají nějaký otevřený úvěr. Je to jakási berlička pro následné poskytování půjček, aby se zamezilo půjčení peněz osobě, která už nějaké půjčky má a nyní by neměla dostatek peněz na splácení.

Nejschvalovanější půjčky i bez registru

Blesková půjčka před výplatou

Výše půjčky
500 – 8.000 Kč

Splatnost
1 – 30 dní

EveryDay Plus půjčka ihned

EveryDay Plus půjčka
Recenze

Výše půjčky
5.000 – 50.000 Kč

Splatnost
1 – 60 dní

Snaha o centralizaci

Registr dlužníků online zdarma nabízí i možnost, jak získat informaci o osobě dlužníka. Není to příliš komfortní cesta, ale je možné pomocí internetu a mobilního telefonu tyto informace získat. Banky, telekomunikační společnosti, distributoři energií či finanční instituce, které jsou členem Solus, mají k tomuto rejstříku neustálý přístup a získávají z něj užitečná data pro vyhodnocování kredibility daného klienta, který k nim přijde pro novou půjčku či řešit své finanční záležitosti. Díky tomu, že celý systém registru dlužníků je online, mají tyto společnosti okamžitě přehled o tom, zda a kolik daný člověk dluží a také samozřejmě komu.

Registr dlužníků přístup zdarma všem

Omezené informace

Registru dlužníků má ale samozřejmě omezené informace. Jde totiž vždy o nějaké zájmové sdružení, stejně jako v případě registru dlužníků Solus, které sdružuje pouze vybrané subjekty, které se do sdružení přihlásí. Od jiných firem samozřejmě tyto informace nezískají. Proto jsou registry dlužníků relativně omezené pouze na společnosti, které se na jeho vytváření také podílejí. Pokud vám ale půjčí společnost, která není v daném registru přítomna, ani o tom tuto informaci nikomu nesdělí, tak o vaší půjčce žádný registr dlužníků ani nemůže vědět.

Back To Top