skip to Main Content
Půjčky Pro Podnikatele Bez Příjmů

Půjčky pro podnikatele bez příjmů, s příjmem i podle obratu

Podnikáte a schází vám peníze na financování vašich projektů? V dnešním článku se zaměříme na půjčky, které se poskytují firmám a živnostníkům. Povíme si, v čem jsou tyto úvěry specifické a v čem se odlišují od jiných půjček. Jestliže podnikáte, možná uvažujete o úvěru, který by zafinancoval nejen váš byznys, ale také pokryl osobní výdaje. Jelikož je podnikání vaším jediným příjmem, můžete si tak samozřejmě sjednat půjčku i pro svou osobní potřebu.

TIP: Půjčky pro podnikatele

Půjčky pro podnikatele bez registru podle výše obratu

Banky a finanční společnosti podnikatelům obvykle nabízejí větší finanční obnos než domácnostem. Je možné získat částku až ve výši několika milionů korun, a to často i bez ručitele nebo bez zástavy nemovitosti. Stačí, když má podnikatel dobrý obrat a půjčka mu bude poskytnuta – její výše činí obvykle několik procent z obratu (je to individuální).

Právě půjčky z obratu jsou asi nejvýhodnější. Bohužel ale musí být v dostatečné výši a na tu dosáhnete jen tehdy, když se vaše příjmy nerovnají čistým ziskům. Je to běžné třeba u živnostníků, kteří vlastní obchod. Některé půjčky do výše obratu mohou být zajištěné nemovitostí. Pokud se jedná o zástavu, určitě k ní doporučujeme využít podnikatelské prostory, jestliže nějaké vlastníte.

Dobrá podnikatelská historie

Aby byla vaše žádost o půjčku schválena, musíte mít kromě dostatečného obratu i dobrou podnikatelskou historii. Ideální je, když se podnikání věnujete alespoň dva roky a máte tedy možnost předložit dvě daňová přiznání. Pokud na trhu působíte krátce nebo jste dlouhodobě ve ztrátě, je možné, že nedostanete ani firemní kreditní kartu.

Podnikatelské půjčky pro osobní potřebu

Půjčku z obratu může podnikatel čerpat i pro svou vlastní potřebu. Dále připadá v úvahu i běžná půjčka s doložením nebo bez doložení příjmů. Mnoho bank se zde soustředí pouze na čistý příjem, jehož výše díky daňové optimalizaci nemusí být nijak závratná. Výhodnější je zde mnohdy požádat o půjčku bez doložení příjmů nebo o úvěr počítaný z obratu.

Jestliže tedy hledáte výhodný úvěr a nejste si jisti, zda ho dostanete, můžete se obrátit i na nezávislého finančního poradce, který vám s výběrem jistě pomůže.

Back To Top