skip to Main Content
5 Důvodů, Proč Jsou Mikropůjčky Tak Oblíbené

5 důvodů, proč jsou mikropůjčky tak oblíbené

Připravili jsme pro vás další zajímavý článek na téma mikropůjček. Mikropůjčky se často označují také jako mikroúvěry nebo finské půjčky. Jejich obvyklá výše se pohybuje do 20 000 Kč a maximální doba splatnosti činí obvykle 30 dní. Ačkoliv se na první pohled nemusejí zdát tak výhodné, najdou si svou skupinu zájemců. Přečtěte si proč, komu a kdy se mikropůjčky vyplatí.

Možnost vyřízení z domova

Prvním důvodem, proč mají mikropůjčky tolik příznivců, je snadné podání žádosti přes internet a z domova. U většiny půjček může žádost odeslat každý, kdo je starší 18 let a má bydliště v ČR. Jestliže je částka nízká, není ani nutný podpis smlouvy a vše je vyřízené velmi rychle. Lidí na nemocenské, maminky na mateřské nebo senioři mají přece jen se svou mobilitou problémy a tyto půjčky jsou tak pro ně zajímavým řešením.

Flexibilní splácení

Ačkoliv maximální doba splatnosti mikropůjčky činí obvykle 30 dní, dá se běžně prodloužit. Takže svou půjčku můžete nakonec splácet klidně i 3 měsíce. Když naopak víte, že budete moci vypůjčené peníze vrátit třeba už za týden, můžete si nastavit kratší dobu splatnosti. Pokud byste čekali, zbytečně by vám nabíhal úrok. Navíc mnoho společností umožňuje i předčasné splacení.

Malý objem finančních prostředků

I malý objem finančních prostředků může být svým způsobem výhodou této půjčky. Půjčíte si totiž jen tolik, kolik potřebujete, a to s přesností na sta až tisíce korun. Žádné extra peníze vám tak nezbudou v peněžence a vy se nezadlužíte více, než je to nutné. Navíc s nízkým objemem finančních prostředků do 5 000 Kč se pojí i skutečnost, že není nutné hned podepisovat úvěrovou smlouvu.

Rychlé vyřízení půjčky i o víkendu

O většinu těchto půjček můžete pohodlně požádat i v průběhu víkendu. Pokud se tedy stane, že vám nečekaně dojdou peníze, nemusíte čekat až do pondělního rána, kdy byste mohli zajít do banky. Pokud takovou půjčku hledáte, orientaci vám usnadní i její název – například když v něm je obsaženo číslo „24“ – obvykle to znamená, že je dostupná 24 hodin denně.

Neúčelové a bez doložení příjmů

Mikropůjčky jsou téměř vždy neúčelové a v mnoha případech poskytované i bez doložení příjmů. Jsou tedy vhodné opravdu pro každého, komu chybí peníze na účtu. Využít jich mohou zaměstnanci i podnikatelé, maminky na mateřské, studenti starší 18 let nebo senioři. Většina mikropůjček nemá ani stanovenou maximální věkovou hranici pro žádost.

TIP: Mikropůjčku do výplaty můžete sjednat zde…

 

Back To Top