skip to Main Content
Nejčastější Poplatky U Půjčky

Nejčastější poplatky u půjčky

Snad žádná půjčka není bez poplatku. Pokud by taková půjčka existovala, určitě by se nikomu nevyplatila poskytovat. Poplatky v bankách i v nebankovních společnostech jsou na podobné úrovni. Co se týká těch spolehlivějších poskytovatelů, jsou spíše na ústupu a minimalizují se. I tak jsme se ale rozhodli věnovat jeden článek poplatkům, se kterými se můžete u své půjčky setkat. Pokud je ve smlouvě uvidíte, alespoň díky nám budete vědět, jak se správně zachovat.

Poplatek ve výši 1 Kč pro ověření účtu

Tento poplatek je velmi oblíbený především u půjček před výplatou. Platí se v průběhu žádosti o půjčku, kdy chcete půjčku čerpat na svůj běžný účet. Aby se částka nezaslala někomu jinému, doporučuje se převést 1 Kč pro ověření čísla bankovního účtu. Některé finanční společnosti od této formality už upustili. Je potřeba si uvědomit, že s takovou půjčkou se pojí i vyšší časová náročnost.

Poplatky za vyřízení a schválení půjčky

Tyto poplatky nemají v nabídce férových společností a bank co pohledávat. Jakmile po vás bude někdo chtít peníze tehdy, když ještě není vaše půjčka schválená, rozhodně z nabídky vycouvejte. Schválení a vyřízení musí být zdarma a pokud není, je určitě vhodnější, když se peníze rozloží až do čerpání úvěru a nevyžadují se po dlužníkovi předem. Na důvěryhodnosti to totiž finanční společnosti nepřidává.

Poplatky za pozdní úhrady a odklady

Právě toto jsou poplatky, na kterých finanční společnosti nejvíce vydělávají. Jakmile zapomenete na úhradu své půjčky, obdržíte penále. Stejně tak když zjistíte, že na půjčku prostě teď nemáte a rozhodnete se její splatnost prodloužit. Proto je vždy lepší propočítat, zda si půjčku budete moci dovolit a až poté si půjčit peníze.

Úročení

V neposlední řadě bychom chtěli zmínit úročení půjčky, které může být fixní i variabilní. Je nejvyšším poplatkem za půjčku. Mikropůjčky na malé částky mají obvykle vysoké úročení, naopak hypotéky se pojí s minimálními úroky – protože se splácejí mnoho let, nakonec vyjdou dráže.

Back To Top