skip to Main Content
Dejte Si Pozor Na Pozdní úhrady

Dejte si pozor na pozdní úhrady

Pozdní úhrada půjčky dokáže zkomplikovat váš splátkový kalendář. S pozdní úhradou se totiž pojí poměrně vysoká pokuta, která může v případě ignorování vyústit až k soudnímu jednání. Jestliže na svou půjčku opravdu nemáte, ještě nepanikařte. Místo toho začněte jednat s finanční společností a snažte se získat individuální podmínky, které by vám celé splácení ulehčili. Jelikož jste peníze již vyčerpali a potvrdili jste, že je v řádném termínu vrátíte, má finanční společnost na udělení pokuty plné právo.

Jak řešit pozdní úhradu

Pokud víte, že vám za týden končí splatnost půjčky a vy nemáte ani korunu, kterou byste mohli obětovat, kontaktujte finanční společnost a snažte si domluvit prodloužení splatnosti půjčky. U mnoha finančních společností dosáhnete i na prodloužení až o 90 dní. Nakonec však budete muset půjčku stejně uhradit. Berte to tedy jako ponaučení a začněte na půjčku šetřit. 90 dní samozřejmě není zadarmo, ale nedá se nic dělat, je to mnohem lepší než skončit v soudním řízení.

Individuální splátkový kalendář

Jestliže vám prodloužení splatnosti půjčky moc nepomohlo, můžete vyzkoušet i individuální splátkový kalendář. Touto formou můžete hradit i třeba SMS půjčku. Ideální je rozdělit si půjčku na několik menších splátek a postupně peníze vracet. Pokuste se zde oprostit od stresu, jelikož poskytovatel půjčky se vám zde snaží opravdu pomoci.

Zodpovědné půjčování

Určitě se budeme opakovat, ale půjčujte si jen tehdy, když víte, že na splátku budete za pár dní, týdnů či měsíců mít dostatek finančních prostředků. Půjčit si můžete často i tehdy, když jste nezaměstnaní, studenti nebo senioři a je tedy možné, že vám žádné měsíce už do konce měsíce nepřijdou a vy se tak ocitnete ve velmi prekérní situaci. Zodpovědné půjčování je předpokladem proto, abyste se nedostali do finančních problémů. Velké potíže vás totiž mohou dovést až k osobnímu bankrotu.

Back To Top