skip to Main Content
Jak Zjistit Ideální Výši Půjčky

Jak zjistit ideální výši půjčky, kterou potřebujete

Plánujete si půjčit peníze? Nedělejte začátečnickou chybu, půjčte si přesně takovou částku, jakou potřebujete. Pokud chcete peníze čerpat na nákup nějakého spotřebiče do své domácnosti nebo na koupi nového vozu, předem si zjistěte, kolik přesně stojí. Jestliže by vám peníze zbyly, zbytečně byste je utratili pravděpodobně za hlouposti. Pokud by se naopak nedostávaly, museli byste sahat do svých úspor. Jestliže chcete půjčku využít na běžné výdaje, podívejte se na výpis z účtu a ověřte si, kolik skutečně týdně vydáte za potraviny, za energie apod.

Půjčka do 10 tisíc korun

Tato půjčka je vhodná na minimální výdaje, které každý měsíc zatěžují váš rozpočet. Často se o ní hovoří také jako o půjčce do výplaty. Jedná se o mikropůjčku, kterou můžete využívat opakovaně. Jelikož se s ní nepojí žádné vysoké poplatky za sjednání nebo za vyřízení, určitě je lepší půjčit si spíš méně než více a půjčku v případě potřeby zopakovat. Navíc čím více budete mít splacených půjček, na tím lepší podmínky u vybrané společnosti dosáhnete. Splátky jsou většinou jednorázové.

NÁŠ TIP: Půjčka před výplatou až do 20 000 Kč zde →

Půjčka do 20 tisíc korun

20 tisíc korun dokáže pokrýt drobné i větší výdaje na spotřebiče v domácnosti – jedná se například o pračky, myčky, trouby nebo varné desky. Takový přístroj totiž může i nečekaně odejít a vy se budete muset potýkat s jeho výměnou. Záruka ve lhůtě 30 dní vám zde nepomůže, jelikož například bez pračky se určitě neobejdete. 20 tisíc můžete splácet jednorázově i ve dvou až třech splátkách – záleží na konkrétním úvěrovém produktu a na vaší domluvě s věřitelem.

Půjčka do 50 tisíc korun

Tyto prostředky mohou být poskytnuty účelově i neúčelově. Opět jsou vhodné na různé spotřebiče a další vybavení domácnosti nebo třeba na koupi ojetého vozu. Většinou není nutné jištění, postačuje jen dostatečný příjem, kterým prokážete, že si půjčku můžete dovolit.

NÁŠ TIP: Nebankovní půjčka až do 80 000 Kč zde →

Půjčka ve výši 100 tisíc až 1 milion korun

Ideální půjčka na koupi nového vozu nebo na rekonstrukci bydlení. Půjčka se vyplatí více než leasing, její splácení je finančně mnohem výhodnější a také bezpečnější. Pokud jde o modernizaci bydlení, možná bude nutná zástava vaší nemovitosti. Není to však pravidlem.

Půjčky od 1 milionu korun

Takto vysoké půjčky se téměř vždy zajišťují nemovitostí, a to ať už je použijete na financování svého bydlení či nikoliv.

NÁŠ TIPDostupné nebankovní půjčka najdete zde →

Back To Top