skip to Main Content
Kontokorent, Kreditka Nebo Mikropůjčka - Co Je Výhodnější?

Kontokorent, kreditka nebo mikropůjčka – co je výhodnější?

Na trhu se nabízí spousta finančních produktů, které vám krátkodobě zajistí finanční prostředky. Mezi ty nejběžnější patří kontokorent neboli povolené přečerpání bankovního účtu, kreditní karta a půjčka před výplatou. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Na co si dát při sjednání těchto produktů pozor?

Sjednání kontokorentního úvěru

Kontokorent se často označuje také jako kontokorentní úvěr. Nabízí jej většina českých bank, mezi ty nejznámější patří Česká spořitelna, Komerční banka, GE Money Bank nebo ČSOB. Tento úvěr funguje tak, že jakmile vám dojdou peníze na běžném účtu, vy se dostanete do mínusu a můžete tedy dál platit své životní výdaje a hradit nezbytné náklady.

Kontokorent si sjednáte již při založení bankovního účtu (nebo klidně až později) a nastavíte si u něj určité limity. Úrok platíte vždy z aktuálně nesplacené finanční částky. Jedná se o produkt, který je nejméně náročný na administrativu. Může jej navíc využívat téměř každý. Pozor ale, sazba u tohoto krátkodobého úvěru se často mění. Aktuální informace tak vždy hledejte v aktuálním sazebníku své banky.

Kreditní karta je dostupná a pohodlná

Téměř každý z nás vlastní alespoň jednu platební kartu. S ní souvisí také karta kreditní, kterou si můžete sjednat tehdy, když vám docházejí peníze na běžném účtě. Pokud tedy budete chtít něco kupovat na dluh, musíte platit touto kartou. Jinak je její využití podobné jako u kontokorentní úvěru. Pouze své peníze přehledněji uspořádáte. Kreditní kartu vám dnes vystaví i na počkání. Opět si ale dejte pozor, k čemu se konkrétně upíšete – ne každá kreditka je tak výhodná, jak se může na první pohled zdát. Některé banky její vedení nabízejí zdarma, ale to pouze tehdy, když splatíte svůj dluh do určitého dne.

Oblíbené půjčky do výplaty

Půjčky před výplatou  jsou oblíbeným a vyhledávaným produktem. Jejich ohromnou výhodou je, že si je můžete sjednat pohodlně i ze svého domova. Jsou určeny pro všechny osoby starší 18 let, které postrádají finanční prostředky. Sami si zvolíte, kolik chcete vypůjčit a na jak dlouho. Předem víte, jak vysoký bude váš úrok, nemůže se tedy stát, že by se náhle zvýšil a vy tak museli zaplatit extrémní částku na poplatcích.

Back To Top