skip to Main Content

Půjčka na auto je výhodnější než leasing

Koupě auta na leasing byla v kurzu zhruba před 10 až 15 let. Dnes mnoho lidí raději zvolí půjčku než zmíněný finanční leasing. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma způsoby financování nového vozu se skrývá v tom, že když koupíte auto na půjčku, je vaše – pouze splácíte závazek věřiteli. Pokud ho ale pořídíte na leasing, pronajímáte si ho a jeho majitelem se stáváte až v momentě úplného splacení.

Nevýhody leasingu

Hlavní nevýhodou této formy financování je tedy to, že o své auto můžete snadno a nečekaně přijít. Vaše vlastnická práva jsou výrazně omezena. Například máte povinnost si platit havarijní pojištění. Pokud se ale vybouráte, je možné, že díky vysoké spoluúčasti neuvidíte z pojistky ani korunu. Auto pořizujete za vyšší cenu, než kdybyste najednou uhradili celou částku. Jestliže podnikáte, nemůžete si dát do nákladů odpisy spojené s automobilem. Kromě finančního leasingu se můžeme setkat ještě s leasingem operativním, kde má vyšší zodpovědnost právě prodejce. I tak ale v mnoha aspektech vychází úvěr výhodněji.

Jakou půjčku zvolit na automobil

Pokud si chcete půjčit peníze na auto, zaměřte se na účelové půjčky a úvěry. Najdete je v nabídce bank i soukromých finančních společností. Jsou poskytovány poměrně za výhodných podmínek a se zajímavým úročením. Výše úroku i splátek závisí na tom, na jak dlouho si potřebujete půjčit. Obvyklé jsou půjčky na 1, 3 nebo 5 let. Záleží také, zda si půjčujete na nové auto nebo jestli kupujete ojetý vůz.

Jestliže chcete z vypůjčených peněz zafinancovat i některé další výdaje a nechce se vám řešit další půjčka (nebo víte, že byste na ni už nedosáhli), můžeme vám doporučit vyšší neúčelový úvěr, jehož čerpání není nutné vůbec dokládat. Část peněz tak můžete použít klidně na dostavbu garáže nebo na vybavení své domácnosti – je to na vás. Půjčku na auto si často můžete sjednat přímo při koupi. Většinou se ale vyplatí porozhlédnou se na finančním trhu a sami si vytipovat organizaci, která vám výhodně půjčí.

Back To Top