skip to Main Content

Kdy prodloužit splatnost půjčky

V životě se vám už určitě stalo, že jste se opozdili se splátkou půjčky. Pokud se s úhradou zpozdíte jednou, nic se neděje – peníze nemusí být na účtě k dispozici, můžete zapomenout. Jestliže je to ale pravidlem, připravte se na nepříjemné poplatky, upomínky nebo i soudní jednání. Půjčovat byste si měli jen tehdy, když víte, že jste schopni svou půjčku řádně splatit věřiteli.

Prodloužení splatnosti dle podmínek finanční společnosti

Ještě před žádostí si můžete u mnoha půjček přečíst, že je možné jejich splatnost prodloužit. Toto prodloužení je možné provést na 1 až 3 měsíce. Většinou je zpoplatněno fixním poplatkem, případně také procentem z vypůjčené částky. Mnohem lepší je tedy stanovit volnější termín splatnosti na začátku a půjčku, pokud můžete, splatit předčasně. Mnoho finančních společností tuto službu nabízí zdarma a vám odpadá stres z nepříjemného zařizování.

Odložení splátek

Odložení nebo pozastavení splátek se týká především dlouhodobějších úvěrů, například hypoték. Za poplatek si zde můžete splátky pozastavit třeba i na půl roku, zatímco čerpání stále běží. Toto využijete především tehdy, když stavíte a zároveň musíte platit nájem. Vyhnete se tak nepříjemným splátkám, které mohou sahat až k dvaceti tisícům korun měsíčně. Bohužel je tato služba často zpoplatněna příliš vysokou částkou. Pokud si ji nebudete moci dovolit, určitě vám doporučujeme vytvořit si finanční rezervu.

Kdy kontaktovat finanční společnost

Na věřitele se obraťte okamžitě, když si uvědomíte, že půjčku nezvládnete splatit včas. Rozhodně nečekejte na dobu, až bude po splatnosti. Pokud své splátky jinak hradíte řádně, určitě se s vámi rádi pobaví a případně navrhnou i řešení v podobě individuálního splátkového kalendáře. Jestliže jste však problematický žadatel a dlouhodobý dlužník, na výhodnější podmínky jen těžko dosáhnete.

Back To Top