skip to Main Content

Proč raději refinancovat než řádně splácet

Refinancování půjčky je dnes tou nejlepší cestou, jak ušetřit peníze. Řádné splácení je určitě chvályhodné, ale v dnešním světě je potřeba myslet trošku jinak. Úrokové sazby České národní banky jsou na historických minimech. Co to znamená? Poskytovatelé peněz, tedy banky a nebankovní instituce, si samy mohou půjčovat daleko levněji, než tomu bylo dříve. Pro nás, pro klienty to znamená, že i my si můžeme půjčovat daleko levněji než dříve. A co to znamená pro ty, kteří mají už delší dobu půjčku a řádně ji splácejí? Že mohou měsíčně splácet daleko méně a šetřit tak měsíčně stokoruny. Není to sice mnoho, ale za rok to může být i několik tisíc korun. A to už za to stojí.

Princip je jednoduchý

Princip refinancování půjčky je velice jednoduchý. První krok je zjistit si, jakou půjčku mám, kolik mi zbývá doplatit, kolik bych měl zaplatit případné sankce a jak to celé může proběhnout. Pokud si s tímto nevíte rady, obraťte se na vašeho poskytovatele půjčky a on vám s tím určitě pomůže. Pak si zjistěte, kde si můžete půjčit dnes. Současné finanční podmínky půjček jsou opravdu mimořádné, takže je z čeho vybírat a je na čem šetřit. Nemusíte nikam chodit. Nejsnadněji vše porovnáte na internetu a ono prakticky ani není z čeho vybírat. Poskytovatelé půjček, především pak ti nebankovní, mají velice podobné služby s podobnými sazbami. Takže stačí jenom vybrat novou půjčku, zaplatit tu starou a splácet výrazně méně peněz měsíčně.

Na čem ušetříte

Šetřit tak budete nejenom na tom, že dnešní úrokové sazby jsou výrazně jiné, než ty které byly, když jste půjčku uzavírali, ale budete šetřit i na dalším faktoru. Díky tomu, že si pomocí nové půjčky půjčíte výrazně méně, než tomu bylo u první půjčky (protože ta už je částečně splacená), budete mít jiné podmínky, menší úvěr a nižší riziko. Tím pádem bude úroková sazba ještě více snížena, protože vaše půjčka bude daleko zajímavější a pro poskytovatele bezpečnější. Můžete na tom tak skutečně jenom vydělat. Není důvod s tím dále otálet. Šetřit můžete začít už dnes.

Back To Top