Články

Proč zvolit půjčku bez poplatků

Produkty bez poplatků se těší stále větší oblibě. Ne že by na tom lidé byli tak špatně a nemohli si dovolit ani minimální poplatek za schválení půjčky, tyto poplatky však většině klientů vadí už jen z principu. Podobná situace jako na trhu úvěrů je i u jiných bankovních produktů, například u běžných účtů. Zatímco některé banky je poskytují zdarma, jiné za jejich vedení požadují vysoké poplatky – ačkoliv pak lidé na poplatky nadávají, nemají se k tomu, aby změnili svou banku a drahý účet zrušili.

Transparentnost

Půjčka, která neobsahuje žádné poplatky, je na 100 % transparentní. Jediným poplatkem je zde obvykle úrok, který vyjadřuje cenu za půjčku. Je jasné, že žádná banka ani finanční společnost vám nepůjčí zadarmo. Proč by také měla. Jedná se o službu na trhu jako o každou jinou. Je však rozdíl mezi tím platit pouze úročení nebo hradit úrok a k němu vysoké poplatky. Byť je tento úrok třeba nízký a vy si říkáte, že ty poplatky se až tak neprodraží, vůbec to nemusí být pravda. Abyste se v tomto zorientovali, chtějte vždy u úvěru znát jeho RPSN – roční procentuální sazbu nákladů.


Bez zátěže pro vaši peněženku

Drahá půjčka výrazně zatíží váš rozpočet. Lidé si půjčují, protože nemají peníze. Když by měli za půjčku platit vysoké poplatky a na splátky nedosáhli ani se svou další výplatou, nemělo by takové půjčování žádný smysl, jelikož by nikdo nesplácel. Mnohem lepší je strategie, kdy nebankovní společnost poskytne půjčku s takovým úrokem a poplatky, které je možné bez problémů uhradit. Má tak jistotu, že klient, který bude potřebovat příště další peníze, si zde opět půjčí.

Půjčka bez úroku a poplatku napoprvé

Některé finanční společnosti poskytují i půjčky, které jsou zcela osvobozeny od poplatků a úroků. O tyto půjčky můžete žádat pouze jako nový klient. Jsou k tomu, abyste si otestovali služby finanční společnosti, a pokud s nimi budete spokojeni, tak se rozhodli využít další půjčky. Tato půjčka se však pohybuje jen do určité výše a také musí být splacena ve stanoveném termínu, jinak se úroky normálně účtují.

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.