skip to Main Content
Proč Zvolit Půjčku Bez Poplatků

Proč zvolit půjčku bez poplatků

Produkty bez poplatků se těší stále větší oblibě. Ne že by na tom lidé byli tak špatně a nemohli si dovolit ani minimální poplatek za schválení půjčky, tyto poplatky však většině klientů vadí už jen z principu. Podobná situace jako na trhu úvěrů je i u jiných bankovních produktů, například u běžných účtů. Zatímco některé banky je poskytují zdarma, jiné za jejich vedení požadují vysoké poplatky – ačkoliv pak lidé na poplatky nadávají, nemají se k tomu, aby změnili svou banku a drahý účet zrušili.

Transparentnost

Půjčka, která neobsahuje žádné poplatky, je na 100 % transparentní. Jediným poplatkem je zde obvykle úrok, který vyjadřuje cenu za půjčku. Je jasné, že žádná banka ani finanční společnost vám nepůjčí zadarmo. Proč by také měla. Jedná se o službu na trhu jako o každou jinou. Je však rozdíl mezi tím platit pouze úročení nebo hradit úrok a k němu vysoké poplatky. Byť je tento úrok třeba nízký a vy si říkáte, že ty poplatky se až tak neprodraží, vůbec to nemusí být pravda. Abyste se v tomto zorientovali, chtějte vždy u úvěru znát jeho RPSN – roční procentuální sazbu nákladů.

Bez zátěže pro vaši peněženku

Drahá půjčka výrazně zatíží váš rozpočet. Lidé si půjčují, protože nemají peníze. Když by měli za půjčku platit vysoké poplatky a na splátky nedosáhli ani se svou další výplatou, nemělo by takové půjčování žádný smysl, jelikož by nikdo nesplácel. Mnohem lepší je strategie, kdy nebankovní společnost poskytne půjčku s takovým úrokem a poplatky, které je možné bez problémů uhradit. Má tak jistotu, že klient, který bude potřebovat příště další peníze, si zde opět půjčí.

Půjčka bez úroku a poplatku napoprvé

Některé finanční společnosti poskytují i půjčky, které jsou zcela osvobozeny od poplatků a úroků. O tyto půjčky můžete žádat pouze jako nový klient. Jsou k tomu, abyste si otestovali služby finanční společnosti, a pokud s nimi budete spokojeni, tak se rozhodli využít další půjčky. Tato půjčka se však pohybuje jen do určité výše a také musí být splacena ve stanoveném termínu, jinak se úroky normálně účtují.

Back To Top