skip to Main Content

Co je pro získání půjčky potřeba

K získání půjčky je v první řadě potřeba občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Jsou to zcela zásadní dokumenty, bez kterých nezískáte ani tu nejmenší půjčku. Jde totiž o ochranu poskytovatele, kdyby o půjčku zažádal někdo s kradeným dokladem totožnosti, tak aby druhý doklad fungoval jako ověření pravosti a majitele daného dokladu. Už se často nebere na zřetel skutečnost, že když někomu ukradnou občanský průkaz, že s tím obvykle odcizí i řidičský průkaz, takže ověření proběhne i touto formou. Ale pro získání půjčky jsou pravidla nastavena takto, takže se jimi musíme řídit.

Další náležitosti

Ostatní náležitosti pro získání půjčky jsou odvislé od velikosti půjčky, způsobu vyřízení, splatnosti a formě splácení. Všechny tyto prvky hrají v administraci půjčky zásadní roli. Vždy si musíte předem získat dostatek informací k tomu, abyste následně nebyli překvapeni z toho, co všechno je pro vyřízení právě vámi vybrané půjčky potřeba. Je to opravdu individuální přístup a i každá banka a nebankovní společnost mohou k velice podobným půjčkám přistupovat odlišně.

Co je tedy také potřeba

Nejčastěji je k půjčce potřeba doložit velikost příjmů potvrzenou od zaměstnavatele nebo prostřednictvím daňového přiznání. Dalším dokladem je potvrzení o bezdlužnosti, tedy výpis z registru dlužníků (záleží, který chce daný poskytovatel půjčky vyřídit) s určitou dobou platnosti, respektive  výpis z registru udělaný ne déle než 3 měsíce před požádáním o půjčku. Někdy je potřeba výpis z bankovního účtu, kam vám chodí výplata a třeba i potvrzení o zaplacení několika posledních účtů za energie. Požadavky jsou různé a mohou se skutečně lišit poskytovatel od poskytovatele. Proto je důležité už při žádání o půjčku prostřednictvím internetu vědět, co budete muset doložit a začít si to připravovat. Celou transakci tak výrazně urychlíte a své peníze můžete získat daleko dříve.

Back To Top