skip to Main Content

Efektivní způsob refinancování půjčky

Dnešní doba je jako stvořená na refinancování půjčky. Někdy se používá termín konsolidace, který znamená podobnou činnost, jenom s tím rozdílem, že konsolidace půjček funguje spíše směrem od sloučení více půjček do jedné. Klasické refinancování půjčky je splacení jedné půjčky jinou výhodnější. Je to klasický postup, který dnes zná prakticky každý, kdo kdy měl půjčku. Jedná se o činnost, kterou za vás obvykle obstará poskytovatel nové půjčky, kdy si vyřídí všechny formality, vyřeší finanční aspekty a vy jenom vyřešíte novou půjčku s novým poskytovatelem. Nemusíte se o nic starat, nemusíte nic řešit a nikam chodit. Vše zařídí poskytovatel.

 Ideální doba

Dnes je ideální doba na refinancování z pohledu ceny peněz. Nejenom inflace je na relativně stabilní míře, takže se dá dobře predikovat, ale především úrokové sazby, které vyhlašuje Česká národní banka, jsou na historických minimech, což znamená, že všichni poskytovatelé peněz, mohou nabízet daleko levnější půjčky, protože si sami mohou půjčovat výrazně levněji, než tomu bylo třeba před pěti lety. Na aktivitě na finančním trhu je to samozřejmě znát. Půjčování peněz je opět v plném proudu a každý chce buď získat novou půjčku, nebo refinancovat tu starou.

Jednoduchý princip refinancování

Princip refinancování je opravdu jednoduchý. Vezmete si svou starou půjčku a zjistíte si, jestli neplatíte nějaké sankce za předčasné splacení. Pokud ne, je pro vás refinancování ideální. Pokud neplatíte u staré půjčky nic za předčasné splacení, zařiďte si půjčku novou se současnými finančními podmínkami, které jsou daleko výhodnější, než tomu bylo v minulosti (ale dejte si pozor, aby to tak skutečně bylo), získejte peníze a splaťte starou půjčku. Pokud to nechcete dělat sami, poskytovatel vaší půjčky to rád udělá za vás. Jen mu dejte instrukce, řekněte, o co jde a on se o všechno postará. Je to jeho práce.

Back To Top