skip to Main Content
Jak Získat Hypotéku Bez Doložení Příjmu

Jak získat hypotéku bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu má své místo v nabídce bank i nebankovních společností. Nejedná se však o úvěrový produkt, který vám bude poskytnut tehdy, když nemáte vůbec žádné příjmy. Ačkoliv bance nemusíte dokládat potvrzení od svého zaměstnavatele či daňové přiznání, je obvykle nutné dodat obrat z účtu a poskytnout také další záruky, například v podobě zajištění druhou nemovitostí. Tato hypotéka tak rozhodně nemusí být tak výhodná, jak se může na první pohled zdát.

Kdy požádat o hypotéku bez doložení příjmu

O tuto formu hypotéky se doporučuje požádat těm zájemcům o úvěr, kteří chtějí financovat své budoucí bydlení a nedaří se jim se svými příjmy dosáhnout na běžný hypoteční úvěr. Pokud má vaše banka problém s nízkým příjmem, zeptejte se na tuto hypotéku, nebo se zkuste ještě dříve obrátit na více poskytovatelů.

Hypotéka bez doložení příjmu je vhodná například pro živnostníky. Drobní podnikatelé často uplatňují výdaje stanovené paušálem. To znamená, že tyto výdaje jsou mnohdy vyšší než jejich skutečné výdaje. Díky tomu vykazují malý daňový základ a banka jim pak nechce půjčit. Hypotéka bez doložení příjmu nebo obratová hypotéka pak pro ně může představovat zajímavé řešení jak uspět při žádosti o úvěr na bydlení.

Vypočítat hypotéku

Jak probíhá žádost o hypoteční úvěr

Žádost o hypotéku bez doložení příjmu probíhá velmi podobně jako žádost o hypoteční úvěr, kde se příjmy dokládají. Je zde jen jeden zásadní rozdíl. Nemusíte chodit na finanční úřad ani za svým zaměstnavatelem. Místo toho budete potřebovat výpisy z běžného účtu, které doloží, že vám na účet chodí dostatečné množství finančních prostředků. Výpisy se dokládají například za čtvrtletí nebo za půlrok, závisí to na bance. Jinak je potřeba vyhotovit odhad nemovitosti, zajistit vinkulaci pojistného bance, předložit projekt, zapsat vše do katastru a po schválení začít čerpat.

Jaké má výhody a nevýhody tato hypotéka

S tímto typem hypotečního úvěru se obvykle pojí vyšší úroková sazba, která může být v porovnání s běžnou hypotékou až dvojnásobná. Hypoteční úvěr bez doložení příjmu se většinou poskytuje jen do 50 % LTV a mnohdy je nutné použít nemovitosti alespoň dvě. To znamená, že buď vaše nemovitosti musí mít vysokou hodnotu, nebo musíte mít nějaké vlastní prostředky, jinak hrozí, že nezískáte tolik peněz, kolik potřebujete.

Co se týká zařizování, jsou oba typy hypotečních úvěrů časově i finančně podobně náročné. Často je také nutná fixace úrokové sazby a bez ní nelze hypoteční úvěr sjednat. To znamená, že můžete refinancovat třeba až po třech nebo pěti letech od zahájení čerpání.

Hypotéka přes hypotečního poradce

Neorientujete se v nabídce hypotečních úvěrů bez doložení příjmu? Pak se obraťte na hypotečního poradce, který vám s výběrem hypotéky pomůže a doporučí vám tu nejvýhodnější, která bude na míru odpovídat vašim přáním a možnostem.

Vypočítat hypotéku

Back To Top