skip to Main Content
Specifika Půjčky Se Zástavou Nemovitosti

Specifika půjčky se zástavou nemovitosti

Na trhu existují úvěrové produkty, které se neobejdou bez zástavy nemovitosti.  Označují se jako hypoteční úvěry, byť nemusí být použity k financování budoucího bydlení. Nemovitost můžete dnes zastavit zcela běžně. Zástava tak dává bance či finanční společnosti záruku. Ta může v případě komplikací vaši nemovitost prodat, i proto vám půjčí raději a také větší finanční částku.

Hypotéka – půjčka na bydlení

Prvním typem úvěru zajištěného nemovitostí je běžná hypotéka, jejíž finanční prostředky použijete na koupi nebo výstavbu nemovitosti. Může se jednat o koupi bytu, koupi či výstavbu rodinného domu i o prostory určené k podnikání. Téměř vždy zde zastavujete tu nemovitost, na kterou si půjčujete peníze. Pokud máte nějaké vlastní prostředky, můžete je také investovat, čímž dosáhnete toho, že vaše hypotéka nebude 100%, ale nižší. K zajištění můžete použít i jinou nemovitost, kterou máte ve svém vlastnictví. S její pomocí dosáhnete i na velmi výhodnou úrokovou sazbu.

Alternativy – stavebko a americká hypotéka

Alternativou k této půjčce je také úvěr ze stavebního spoření. K tomu, abyste na něj dosáhli, je však podmínkou, spořit na zmíněné stavebko a ve vhodnou dobu požádat o půjčku na bydlení.

Půjčce, která je zajištěná nemovitostí, ale jejíž peníze se do nemovitosti neinvestují, se přezdívá americká hypotéka. Je sice o něco dražší, dá se ale použít například na koupi nového vozu, na vybavení do domácnosti nebo na běžné nákupy.

Kde si sjednat výhodnou půjčku se zástavou

Výhodnou půjčku, u které je potřeba zastavit nemovitost, si můžete sjednat u banky i u soukromé finanční společnosti. Při jejím sjednání doporučujeme věnovat pozornost několika aspektům. Zajímejte se o to, jak vysoký úrok dostanete. A také chtějte znát všechny poplatky, které budete muset uhradit, než budete čerpat peníze i v průběhu čerpání (jedná se například o odhad hodnoty nemovitosti).

Se zástavou se pojí poplatky

Pokud se rozhodnete zastavit svou nemovitost, počítejte s tím, že budete muset zaplatit odhad její hodnoty, jehož cena se může pohybovat i kolem částky 5 000 Kč. Pokud zastavujete nemovitostí více, bude nutných i více odhadů. Stejně tak když se rozhodnete stavět, bude se odhad vyhotovovat průběžně a také se nebude jednat o nic levného.

Back To Top