skip to Main Content

Jak se zbavit špatné půjčky?

Dnes není neobvyklé, že si lidé vezmou špatnou půjčku. Příčin může být hned několik. Nejčastěji jde o situaci, kdy člověk potřeboval rychle půjčit peníze a využil k tomu první nabídku, kterou dostal. Někdy může jít o situaci, kdy se prostě na trhu změnily podmínky a půjčka už dnes není tak výhodná, jako byla před lety. A nebo mohlo dojít ke změně podmínek na straně dlužníka – přišel o práci, má neočekávané další výdaje a podobně. Vše ale ústí v jediné – potřebu změnit půjčku nebo alespoň snížit splácení běžící půjčky. Variant, jak to udělat, je hned několik.

Konsolidace nebo domluva

Varianty, jak vyřešit akutní problém s běžící půjčkou, jsou prakticky 3. První je konsolidace, druhou je domluva s poskytovatelem půjčky a třetí je nechat půjčku běžet a nesplácet. Jistě cítíte, že poslední varianta vede do velkých problémů, jelikož slovo exekuce nikdo nechce číst na svém majetku. Takže fungují dvě možnosti. První variantou je konsolidace. Jde prakticky o předčasné splacení stávající půjčky a nahrazení této půjčky jinou. Je to samozřejmě možné provést i s několika běžícími půjčkami, které se nahradí jednou jedinou. V tom případě má konsolidace půjček ještě výraznější efekt. Konsolidací vznikne půjčka nová, která lépe odpovídá dnešním tržním podmínkám, a majitel půjčky má splátku, která více odpovídá jeho současným možnostem.

Vždy je možnost se domluvit

Pokud ale máte třeba jenom jednu půjčku, u které se vám nelíbí výše splátek nebo platební kalendář, reagujte včas. Nenechte to zajít až tam, že budete peníze dlužit. Už když vidíte, že na danou půjčku v měsíci nemáte, kontaktujte vašeho poskytovatele a zkuste se domluvit třeba na odkladu splátky, snížení platby nebo něčem jiném. I on bude raději vědět, že máte problémy a bude je s vámi řešit, než se složitě obrace na právníky a vymáhat půjčku složitější cestou.

Doporučujeme: Sjednoťte své půjčky až do výše 300.000 Kč. Konsolidace půjček Home Credit Vám ušetří na splátkách.

Back To Top