skip to Main Content
Spojení půjček do jedné

Konsolidace půjček a úvěrů

 • Spojením půjček do jedné ušetříte na úrocích i poplatcích.
 • Vyřízení je dnes možné takřka u každé instituce online a velmi rychle.
 • Ve většině případů si můžete půjčit nějaké peníze navíc.

Konsolidace půjček pomáhá lidem vyřešit problémy s platbou více finančních závazků najednou. Sloučením všech dluhů do jednoho získáte lepší přehled o svých financích, ušetříte za poplatky a úrokové sazby. Co byste o konsolidaci měli vědět?

Bankovní konsolidace půjček
 Equa Bank půjčka

Výše půjčky
až 600.000 Kč

Splatnost
3 – 84 měsíců

 MONETA MONEY BANK

Výše půjčky
až 800.000 Kč

Splatnost
24 – 120 měsíců

 Air bank

Výše půjčky
až 900.000 Kč

Splatnost
6 – 96 měsíců

 Česká Spořitelna

Výše půjčky
až 700.000 Kč

Splatnost
12 – 120 měsíců

 UniCredit Bank

Výše půjčky
až 1.000.000 Kč

Splatnost
12 – 96 měsíců

 mbank

Výše půjčky
až 600.000 Kč

Splatnost
12 – 84 měsíců

Nebankovní konsolidace půjček
Zonky půjčka

Výše půjčky
až 750.000 Kč

Splatnost
6 – 84 měsíců

Konsolidace Home Credit

Výše půjčky
až 600.000 Kč

Splatnost
6 – 84 měsíců

Výhody konsolidace půjček

 • Zbavíte se poplatků za vedení několika úvěrů
 • Můžete si prodloužit splatnost půjčky
 • Splácíte měsíčně méně než doposud
 • Získáte lepší úrokovou sazbu
 • Ušetříte na poplatcích
 • Určíte si datum a délku splácení
 • V rámci konsolidace si můžete půjčit ještě další peníze
 • Lze sjednat pojištění proti neschopnosti splácet
 • Získáte konečně přehled o svých závazcích

Ušetřete díky spojení půjček

Slovo konsolidace vzniklo spojení latinských slov noc (dohromady) a solidus (pevný). Dohromady se tedy dá přeložit jako ustálení, upevnění nebo srovnání. Ve finančním odvětví znamená sjednocený různých půjček do jedné, díky čemuž ušetříte na splátkách, získáte o úvěrech lepší přehled a odpadne zbytečné papírování. Většina společností navíc nabídne klientovi výhodnější podmínky, než měl původně.

Konsolidace půjček znamená:

 • sjednocení minimálně dvou půjček do jedné,
 • přehodnocení dosavadních finančních závazků s cílem snížit měsíční splátky a zároveň prodloužit dobu splatnosti,
 • lze ji zřídit v bace nebo u nebankovních společností,
 • význam není stejný jako u refinancování (refinancovat jde jen jednu půjčku).

Sloužení půjček je vhodné pro všechny, kdo mají více závazků a potýkají se s problémy při splácení bankovních i nebankovních úvěrů. Dá se využít takřka na všechny druhy pohledávek a hodí se pro zaměstnance, podnikatele, důchodce, ženy na mateřské dovolené a v některých případech i pro ty, kdo mají horší bonitu.

Jaké jsou podmínky konsolidace půjček?

Konsolidace půjček je stále jen další půjčka, i když by pro vaši peněženku měla být výhodnější. Proto i tentokrát bude posuzovaná vaše bonita, příjmy a platební morálka. Zájemce, který je ve zpoždění s nějakou splátkou, nesplácí vůbec nebo je dokonce v registru, těžko na sloučení dosáhne. Kompletní podmínky jsou u každého poskytovatelé jiné, obecně ale platí následující:

 • Věk minimálně 18 let
 • Splácíte včas své závazky
 • Nejste v insolvenci
 • Máte pravidelný příjem
 • Všechny dluhy musí mít obvykle splatnost minimálně půl roku a víc
 • Minimální částka je zpravidla alespoň 50 000 Kč a maximálně 500 000 – 600 000 Kč (výjimečně přes 1 000 000 Kč). Vyšší částky už jsou obvykle s ručitelem

Průběh konsolidace

S vyřízením konsolidace obvykle není problém. Banka má k dispozici již existující smlouvy klienta, vidí jeho platební historii, údaje a další potřebné informace. Protože není poskytnutí půjčky nikterak zdlouhavé a vyřízeno můžete mít prakticky za jedno odpoledne. Dnes již většina bank i nebankovních společností umožňuje vyřízení on-line.

Na které půjčky se konsolidace vztahuje? Jsou to běžné úvěry, půjčky do výplaty, půjčky z kreditních karet, kontokorent, hypotéky, účelové a neúčelové půjčky, v některých případech také leasing. Zejména v případě kontokorentu a kreditní karet se dá hodně ušetřit.

Konsolidace od nebankovních společností

Když vás odmítnou s konsolidací v bance, můžete vyzkoušet nebankovní společnosti, které poskytují úvěry podle zákona o spotřebitelském úvěru. Má za úkol ochránit spotřebitele, proto je společnost povinná žadatele prověřit. I tak je šance na získání vyšší než u bank, protože nebankovní poskytovatelé bývají obvykle benevolentnější než banky.

Časté dotazy

Jak funguje sloučení půjček do jedné?

Konsolidace funguje tak, že banka nebo nebankovní instituce spočítá a poté vyplatí všechny vaše závazky, které máte vůči ostatním společnostem. K tomu můžete získat i nějaké peníze navíc. Místo vícero smluv máte jen jednu a stejně tak i splátku.

Co je to konsolidace půjček?

Konsolidace znamená sloučení více závazků do jednoho jediného. Obvykle nabídne výhodnější podmínky. Takto lze sloučit bankovní a nebankovní půjčky, kreditní karty nebo kontokorent.

Jaký je rozdíl mezi konsolidaci a refinancováním?

Konsolidací můžete sloučit více úvěrů v jeden a je to v podstatě podmínkou jejího získání. Díky ní nemusíte platit více úvěrů najednou, ale jen jeden s jednou měsíční splátkou.

Refinancovat naopak můžete jen jeden úvěr (půjčku, hypotéku apod.). Také zde finanční společnosti většinou nabízí lepší úrokovou sazbu a podmínky úvěru.

Je vhodná konsolidace půjček i pro dlužníky?

Pokud dlužník nemá negativní záznam v registru dlužníků, pak pro něj vhodná určitě je. Hodí se pro každého, kdo nechce splácet více úvěrů najednou, touží po lepším přehledu o platbách, splátkách a výhodnější nabídce.

Nabízíte konsolidaci bez registru a zástavy nemovitosti?

S novým zákonem o spotřebitelském úvěru už nemohou finanční společnosti, zejména ty nebankovní, automaticky poskytovat úvěry komukoliv, ale musí klienta pečlivě prověřit, aby nedošlo k jeho předlužení a zároveň, aby společnost chránila sama sebe. Nebankovní poskytovatelé ovšem mívají mírnější podmínky než banky, a tak negativní záznam nemusí vždy automaticky znamenat zamítnutí. Posuzuje se více parametrů a každý klient zvlášť. Podrobné podmínky získání si pak určuje každá společnost sama.

Jde získat i peníze navíc?

Peníze navíc vám poskytne takřka každá banka nebo nebankovní společnost, když splníte podmínky získání. Navýšení půjčky ovšem znamená vyšší splátku či delší dobu splácení. Proto je důležité si dobře rozmyslet, zda peníze opravdu potřebujete.

Mohu sloučit půjčky, které nejsou moje?

Ano, u některých společností to možné je. Obvykle to musí být lidé, kteří žijí ve společné domácnosti. Jedná o tzv. partnerskou půjčku. Konsolidovat lze dokonce úvěry obou partnerů najednou.

Back To Top