skip to Main Content
Jaké Základní Dokumenty Si Připravit Při žádosti O Půjčku

Jaké základní dokumenty si připravit při žádosti o půjčku

Pokud se chystáte žádat o půjčku, ve většině případů se neobejdete bez několika dokladů/dokumentů. Ačkoliv online půjčky umožňují rychlé získání finančních prostředků a mnohdy stačí tyto dokumenty předložit jen e-mailem nebo v kopii přes speciální formulář, je beztak nutné si je zajistit.

Doklady totožnosti

Skoro při každé žádosti o půjčku potřebujete jeden až dva doklady totožnosti. První může být občanský průkaz, případně cestování pas (cizinců). Z tohoto dokladu si finanční společnosti většinou ověřují váš věk. Často je nutné přiložit ještě druhý doklad s fotografií – buď zmíněný cestovní pas nebo třeba řidičský průkaz.

Potvrzení o výši příjmů, výpis z bankovního účtu a bezdlužnost

Pokud finanční společnost vyžaduje potvrzení o výši příjmu, musíte se obrátit na svého zaměstnavatele, který vám jej vystaví. Jestliže podnikáte, můžete předložit kopii daňového přiznání. Některé společnosti rovněž vyžadují výpis z bankovního účtu, na kterém jsou vidět vámi běžně prováděné transakce v průběhu celého měsíce. Finanční společnost tak zjistí, jaké jsou vaše přibližné měsíční příjmy a výdaje a využije tyto informace při sestavování vaší bonity. Jestliže žádáte o větší obnos peněz, možná budete muset předložit i potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu.

Smlouva o půjčce nebo rámcová smlouva

Se společností se pak mnohdy uzavírá takzvaná rámcová smlouva, která se vztahuje na opakované výpůjčky během jednoho roku. Její sepsání je potřeba, pokud si půjčujete částku vyšší než 4 999 Kč. Jestliže žádáte pouze jednou o vyšší částku peněz, sepíšete smlouvu o půjčce nebo o úvěru.

Na vyřizování těchto dokumentů si vyhraďte jedno všední odpoledne, během kterého vše pohodlně zařídíte. Vaše půjčka se pozdrží maximálně o 2 až 3 dny. Pokud potřebujete ručení nemovitostí, je potřeba doložit odhad její hodnoty.

Back To Top