skip to Main Content
Jak Vyřešit Finančně Náročnou Situaci V Mateřství

Jak vyřešit finančně náročnou situaci v mateřství

Mateřství je radostné období v životě obou rodičů. Bohužel se však často pojí s finančními problémy. Je potřeba pořídit mnoho drobností pro miminko, jako třeba kočárek, postýlku, pleny nebo dětské oblečení. Zároveň maminka pobírá pouze rodičovský příspěvek, který se často blíží almužně. Jak takovou situaci řešit? Všem rodičům doporučujeme vyzkoušet některou z půjček, které jsou aktuálně dostupné na trhu. Vybírejte však obezřetně, abyste si nezpůsobili ještě větší finanční problémy.

Rychlá půjčka je řešením pro maminku i pro tatínka

V případě nedostatku financí na každodenní výdaje, můžete vyzkoušet rychlou půjčku. Jedná se většinou o půjčku nebankovního charakteru, kterou lze pohodlně zařídit i z domova – což pro mnoho rodičů představuje velkou výhodu. Takovou půjčku si můžete sjednat v libovolné výši, obvykle však do 20 000 Kč. Poskytuje se ve formě neúčelové mikropůjčky, ke které se běžně nemusí dokládat ani potvrzení o výši měsíčního příjmu (což je výhodné především pro maminky samoživitelky).

TIP: Půjčky pro ženy na mateřské dovolené

Účelová půjčka pro mateřství

V mateřství si samozřejmě můžete půjčit i účelově. Pokud například potřebujete nový automobil, vezmete si úvěr na auto. Když si chcete pořídit nový nábytek do kuchyně, využijete účelový úvěr na vybavení do domácnosti. Ano, je to takto jednoduché. V případě vyšší půjčky je však potřeba zapojit manžela, který má většinou vyšší příjem než manželka na mateřské. Bez jeho asistence by půjčka pro mnoho žen nebyla vůbec možná.

Půjčujte si zodpovědně

Zejména v mateřství dbejte na to, abyste si půjčovali zodpovědně. Pečlivě vybírejte mezi bankovními a nebankovními produkty, snažte se maximálně efektivně zhodnotit, který z nich je pro vás ten nejvýhodnější. Domluvit si můžete i nějakou dlouhodobější půjčku, jejíž splátky budou během mateřství minimální a postupně bude docházet k jejich navyšování.

Back To Top