skip to Main Content
Vaše úspory Půjčku Nenahradí

Vaše úspory půjčku nenahradí

Plánujete koupi nového vozu nebo vybavení do své domácnosti a řešíte, zda je lepší si peníze našetřit nebo vypůjčit? Ačkoliv nákup z vlastních zdrojů zní víc než dobře, pro mnoho z nás je nereálný. Nový automobil stojí třeba 300 000 Kč a než takovou částku našetříte, uplyne třeba i pět let. Navíc podmínky spořících účtu dnes nijak extra výhodné nejsou, to znamená, že vaše úspory inflace buď znehodnotí, nebo nic navíc nezískáte.

Lepší je si výhodně půjčit

Na trhu dnes najdete celou řadu zajímavých půjček, které nabízejí výhodné podmínky pro své čerpání. Můžete dosáhnout na opravdu nízké úročení v jednotkách procent, které vám půjčku příliš neprodraží. Stejně tak mnohé poplatky, které byly dříve u úvěrů běžné, jsou dnes již minulostí. Nemluvě o tom, že u mnoha finančních společností získáte svou první půjčku zcela zdarma.

Pokud se rozhodnete sjednat si půjčku, předem se vždy informujte o tom, na kolik vás finančně vyjde. Chtějte vědět, jak a kdy ji můžete čerpat a zda je možné ji předčasně splatit bez poplatků. Předčasné splacení je velmi výhodné, jelikož s ním ušetříte, pokud se vám do ruky náhodou dostane větší finanční obnos.

Na co použít půjčku a na co úspory

Úspory jsou určitě vhodné třeba jako finanční rezerva, která vám přijde vhod při výpadku příjmu. Můžete šetřit na běžné domácí spotřebiče, jejichž cena se pohybuje v jednotkách tisíc korun, na dovolenou či na dárky. I když pokud ani na to nemáte, nevadí, půjčka vám je totiž stále k dispozici. Je dobré každý měsíc vytvářet úspory, ne každý si to ale může se svým platem dovolit.

Ušetřit například na nový dům je dnes téměř nereálné. Už úspory ve výši stovek tisíc korun jsou v současnosti méně obvyklé. Navíc pokud je už máte, často je investujete nebo uložíte třeba na termínované vklady, kde jsou v případě potřeby stejně nedostupné. Půjčku je tak dobré vnímat jako vaši finanční zálohu, kterou získáte v případě finančních problémů – obzvlášť pokud dosud žádnou nečerpáte.

Back To Top