skip to Main Content
Úvěr či Půjčka Na Vánoční Dárky

Úvěr či půjčka na vánoční dárky

Mnoho lidí se nechá zlákat nabídkou výhodných předvánočních půjček či úvěrů a půjčí si i tehdy, když peníze až tak nepotřebují. Na vánoční dárky, které potěší vaši rodinu a vaše blízké, si samozřejmě vypůjčit můžete. Půjčku si ale dopředu promyslete a pečlivě zvažte její plusy i mínusy, například skutečnost zda peníze opravdu tak nutně potřebujete a zda není možné si udělat krásné svátky i bez nich. Poradíme vám, na co se při výběru vánoční půjčky zaměřit.

Rozdíl mezi půjčkou a úvěrem

Mnoho lidí používá slova jako „půjčka“ a „úvěr“ ve významu synonym. To však není jejich vhodné použití, jelikož mezi půjčkou a úvěrem je rozdíl. Pokud mluvíme o půjčce, můžeme mít na mysli nejen peníze, ale i hmotný majetek. Zatímco úvěr vzniká jen na finanční prostředky. Věřitel se zde předem zavazuje k poskytnutí finančního obnosu dlužníkovi. Půjčené prostředky se vrací i s úroky. U půjčky se smlouva uzavírá klidně až samotným předáním peněz či předmětu. Podmínky splácení by ale měly být s předstihem domluveny.

Proč si dát pozor na půjčku na Vánoce

Při sjednání vánoční půjčky buďte opravdu obezřetní. Pečlivě zvažte, zda budete schopni vypůjčené peníze vrátit včas zpět, abyste si zbytečně nekazili vánoční svátky starostmi. Půjčka na Vánoce by měla být sjednána jen na takový finanční obnos, který skutečně potřebujete, abyste se vyhnuli i zbytečnému utrácení peněz, které budete muset vrátit zpět. Datum splatnosti si pečlivě naplánujte. Nemělo by vám vycházet mezi svátky. Mnohem lepší je půjčku splatit buď ještě do Vánoc nebo až v novém roce, až se vše uklidní.

Účelová nebo neúčelová půjčka?

Jestliže sháníte peníze na rozmanité dárky, vyplatí se sjednat spíše neúčelovou půjčku finanční částky, kterou budete pak moci bez dokládání investovat do čehokoliv. Když si ale chcete koupit nové auto, vybavení do domácnosti a další konkrétní věci, již můžete zvážit účelový úvěr, který vám třeba v tento čas nabídne i výhodnější úrokovou sazbu. Půjčka na auto může být sice vyšší, jinak by vám měla stačit půjčka v desítkách tisíc korun. Část peněz můžete doplatit i ze svých vlastních úspor.

Back To Top