skip to Main Content
Účelové Půjčky - Kdy Jsou Výhodnější?

Účelové půjčky – kdy jsou výhodnější?

S rostoucí nabídkou neúčelových půjček ustupují úvěry, u kterých je nutné doložení čerpání, pomalu do pozadí. Je to rozhodně škoda, jelikož i účelové půjčky jsou mnohdy velmi zajímavým řešením. Tyto půjčky mají své stále místo v nabídkách bank, které však pro své podmínky často nedokáží konkurovat nezávislým finančním společnostem. I tak se v dnešním článku na účelové půjčky podíváme a povíme vám, v čem se skrývají jejich hlavní přednosti.

Výhody účelových půjček

Jako velkou výhodu u tohoto typu úvěru můžeme zmínit jeho úročení. Úrok u účelových půjček je o něco nižší než u těch bez dokládání účelu. Je to však velmi subjektivní, jeho výše totiž závisí na celé řadě aspektů.

U účelových půjček je běžně možné splácet několik měsíců i let, dle vašich preferencí. Tyto úvěry se poskytují třeba na koupi vybavení do domácnosti – bílé techniky, nábytku, elektroniky apod., na koupi nového vozu nebo i na nemovitosti. Označují se i jako spotřebitelské úvěry. Na čím více let si půjčíte, tím nižší úrok se vám může zdát. V absolutních číslech to ale vůbec nemusí být pravda, jelikož budete déle splácet a banka na vás bude tak déle vydělávat.

Čerpání a splácení účelové půjčky

Čerpání účelového úvěru může být jednorázové či postupné. Splácení závisí na jeho podmínkách – opět v průběhu několika dní, měsíců či let. Zcela běžný je měsíční odvod splátek. Účelové úvěry se dají úročit pevnou úrokovou sazbu nebo variabilní.

U účelových úvěrů je také běžné zajištění nemovitostí nebo nějakou movitou věcí, kterou si vezme poskytovatel půjčky do úschovy. Jako příklad si zde můžeme uvést hypoteční úvěry, které se poskytují s doložením účelu čerpání i bez něj. Ve druhém případě dosáhnete na méně finančních prostředků, na kratší dobu splatnosti a za vyšší úrok.

Pokud jsi tedy jste jisti, do čeho chcete své peníze investovat, radíme vám prohlédnout si nabídku účelových půjček. Jedinou nepříjemností zde bude delší vyřizování a také zdlouhavé čerpání, jelikož bance budete muset předložit každou fakturu k proplacení. Pokud navíc budete čerpat úvěr na vícekrát, může se vám i prodražit vlivem nepříjemných poplatků.

Back To Top