skip to Main Content
Nejsou Pouze Pro Problémové Klienty

Půjčky bez registru nejsou pouze pro problémové klienty

Registry dlužníků jsou velkým hitem současnosti. Pokud máte záznam v registru, může se stát, že půjčku v bance vůbec nezískáte. Od dob finanční krize totiž banky velmi zpřísnily podmínky, za kterých úvěry žadatelům poskytují, a u většiny žádostí posuzují i právě záznamy v registrech. Když vám banka půjčku přes tento záznam poskytne, rozhodně nečekejte žádnou výhodnou úrokovou sazbu, ale spíše počítejte, že se její výše bude pohybovat v desítkách procent.

Co to jsou registry dlužníků

Registry dlužníků obsahují informace o vašich závazcích. Jestliže máte nějaké neuhrazené dluhy z minulosti, bude to v registrech poznat. Nemusí se nutně jednat o dluhy z půjček, ale třeba o nezaplacené pojištění, neproplacenou fakturu za telefon a podobně. Jelikož tyto registry využívají i nebankovní společnosti, tak pokrývají celou škálu využívaných produktů.

V České republice fungují celkem 4 registry dlužníků. Konkrétně se jedná o:

  • Centrální registr úvěrů, vedený ČNB,
  • Bankovní registr klientských informací – BRKI,
  • Nebankovní registr klientských informací – NRKI,
  • Solus – zájmové sdružení právnických osob.

Jestliže máte podezření, že záznam v registru dlužníků skutečně máte, můžete si z něj za poplatek nechat vyhotovit výpis, případně požádat o výmaz tohoto záznamu. Výmaz ale bohužel neproběhne ze dne na den a může vám i po několik dalších měsíců či let vaše žádosti komplikovat. Alternativním řešením je případné záznamy v registrech vůbec neřešit a požádat o půjčku, při jejímž schvalování se do registrů nenahlíží.

Půjčka od nebankovní společnosti nebo od soukromé osoby

Na poskytování těchto půjček se zaměřují soukromé finanční společnosti a osoby, u kterých rovněž získáte atraktivní půjčku. Záznamy se neřeší u malých ani u velkých půjček. Nemusíte se tedy obávat, že by vás minulé chyby nebo starší nedopatření připravili o možnost právě teď získat potřebné finanční prostředky.

Výhody půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou výhodným úvěrovým produktem, který často využívají i další žadatelé bez záznamu. Jelikož prověření záznamů v registrech zabere nějaký čas, tak vám taková půjčka nemůže být poskytnuta ihned. Pokud tedy například chcete získat rychlou mikropůjčku, tak výhodu, že se při schvalování žádosti nenahlíží do registru, oceníte i jako bezproblémový klient.

Back To Top