skip to Main Content

Proč volit nebankovní půjčku?

Řadě lidí se při slově nebankovní půjčka ježí vlasy na hlavě. Situace už ale není tak dramatická, jak tomu bylo před deseti či dvaceti lety. Je totiž snahou všech poctivých subjektů, aby z trhu vymizeli všichni ti, kdo se snaží pouze nečestně vydělat na pochybných obchodech. I to je důvod, proč celá řada nekvalitních bankovních společností musela skončit a zůstaly pouze ověřené společnosti, které dlouhodobě naslouchají zákazníkům a snaží se svými službami přiblížit klasickému bankovnímu sektoru, ale se všemi výhodami sektoru nebankovního.

Výhody nebankovní půjčky

Leckdo může vidět na nebankovní půjčce jen samé nevýhody, jelikož se vždy mluví jenom a pouze o výši úrokové sazby v porovnání s bankovními sazbami. Zde je nutné samozřejmě říci, že nebankovní půjčky jsou dražší, než půjčky bankovní, ale v souvislosti se službami, které jsou s nebankovní půjčkou spojené, to může někomu dokonce přijít výhodnější. Jde totiž o to, že získán nebankovní půjčky je výrazně snazší a v řadě případů i rychlejší.

Snadná nebankovní půjčka

Při žádosti o nebankovní půjčku totiž často nemusíte dokládat ani výši příjmu, ani velikost ostatních půjček, ani to, jestli máte záznam v některém z registru dlužníků. Zkrátka nic. Nemusíte dokládat ani výpis z účtu a navíc, peníze, které chcete pomocí půjčky získat, dostanete třeba i do druhého dne. To je v bance relativně nepředstavitelná situace. Proto mohou být nebankovní půjčky pro někoho, kdo skutečně potřebuje rychle nějakou sumu peněz, daleko výhodnější i přes nepatrně vyšší úrok v jeho nominální podobě. Kdyby totiž o půjčku šel žádat do banky, tak by třeba kvůli své horší platební minulosti vůbec půjčku nemusel dostat. Nebankovní sektor se však snaží všem vyhovět a nabídnout určitou možnost, jak se ze své složité finanční situace dostat.

Back To Top