skip to Main Content
Proč Si Sjednat Povolené Přečerpání účtu

Proč si sjednat povolené přečerpání účtu

Povolené přečerpání účtu se v běžné řeči označuje také jako kontokorentní úvěr. Právě tomu jsme se v našem dalším článku rozhodli věnovat pozornost. Tento úvěr mnozí lidí vítají, jiní ho ale zase odmítají a dají před ním přednost klasické půjčce nebo běžnému spotřebitelskému úvěru. Možná byste se však divili, že využití kontokorentu může být v dnešní době celkem výhodné, a to především z důvodu, že máte svůj úvěr plně pod kontrolou.

Kdy a kde si zřídit kontokorentní úvěr

Povolené přečerpání účtu nabízejí pouze banky k běžným účtům, které si u nich můžete sjednat. Ne každá banka má však kontokorent v nabídce. Některé neumožňují mít na účtě záporný zůstatek. Pokud tedy máte o kontokorent zájem, určitě vám doporučujeme se na něj před sjednáním běžného účtu zeptat. Některé banky místo něj nabízejí jako alternativu třeba kreditní kartu, jejíž využití je podobné. Kontokorent si můžete sjednat jak na samotném počátku, tak i v průběhu využívání účtu. Můžete ho ale také zakázat, pokud jste si jisti, že o něj nebudete mít zájem, nebo když se domníváte, že by vám mohl komplikovat žádost o jinou půjčku.

Jaké má výhody povolené přečerpání účtu?

Povolené přečerpání účtu je řešením pro každého, kdo není v obraze ohledně svého zůstatku na bankovním účtu. Může se mu tak stát, že zadá příkaz k úhradě a ten se kvůli nízkému zůstatku neprovede. Pokud však máte povolený kontokorent, platba se uskuteční a vy půjdete takzvaně do mínusu. Úvěrový limit se většinou nastavuje individuálně a často ho ovlivňuje i váš čistý měsíční příjem. Některé banky ho však mají stanovený univerzálně v jednotné výši pro všechny klienty. Rovněž je obvykle stanovena nějaká lhůta, ve které musíte svůj účet dorovnat. To znamená, že dosáhnete na nulu a tato lhůta vám začíná běžet od začátku. Mohou to být 3 měsíce, 6 měsíců i třeba 1 rok.

Výhodné úročení

U kontokorentu se vám úročí pouze částka, se kterou půjdete do mínusu. Vůbec se tedy nemusíte zabývat tím, kolik si potřebujete půjčit. Samotné zřízení je většinou zcela zdarma a v porovnání s nějakými půjčkami je kontokorent mnohem transparentnější. Jediné na co si musíte dát pozor je, abyste nepřesáhli úvěrový limit u svého kontokorentu. Pak by vám mohly hrozit nepříjemné a vysoké sankce. Povolené přečerpání účtu spolehlivě vyřeší vaše krátkodobé finanční problémy. Nevyžaduje doložení čerpání a bez problémů se dá využívat i opakovaně.

Back To Top