skip to Main Content

Pozor na pochybné poskytovatele půjček

Bankovní, ale především nebankovní sektor představují především velké zavedené instituce, které dodržují zákony a kodex odpovědného úvěrování. Tyto instituce jsou buď dozorované Českou národní bankou nebo tak velké, že si nemohou dovolit skandály a související problémy s klienty, kteří se budou cítit podvedeni. To se ale netýká podomních prodejců inzerujících na autobusových zastávkách nebo v inzertních novinách a serverech. Tito poskytovatelé půjček obvykle zveřejní pouze své telefonní číslo a informaci, že jde o poskytovatele půjčky.

Buďte na pozoru

Poskytovat půjčky není ze zákona vůbec jednoduché. Je potřeba splnit určitá pravidla a nemůže to skutečně dělat každý. Navíc, pokud využijete nějakou nabídku na inzerát, není jisté s kým jednáte, v jakém zastoupení a jak bude transakce vypadat. U velkých skupin a společností máte určitou garanci jistoty, zkušeností ostatních a trvanlivosti. Kdežto prodejci půjček přes inzerát vám nedávají dopředu žádný prostor pro jejich ověření, prostudování historie či třeba názorů dalších lidí na internetu. Proto byste vždy měli být maximálně obezřetní před tím, než s nějakým podobným prodejcem uzavřete smlouvu.

Správný postup uzavření smlouvy

Správný postup pro uzavření smlouvy o půjčce by měl být zhruba následující. Nikdy neuzavírejte smlouvu hned na první schůzce. Smlouvu je potřeba si totiž detailně přečíst a případně konzultovat s právníkem. Je to důležitý prvek, jelikož podepsaná smlouva je svatá. Před tím než cokoliv podepíšete, je potřeba přesně vědět, co se tam píše. Nenechte se nikdo dotlačit někam, kam jste nechtěli. Vždy pamatujte na to, kolik peněz chcete a kolik můžete splácet. Nepřeceňujte své možnosti a nechtějte víc peněz, než potřebujete. Budete za to pak platit daleko větší úroky a splátky, než si můžete dovolit. A to je pak voda na mlýn těchto poskytovatelů, kteří na vás obratem posílají exekuce a snaží se své peníze vymoci za každou cenu a okamžitě.

Back To Top