skip to Main Content
Srovnání Mikropůjček Do Výplaty

Porovnání mikropůjček

Potřebujete překlenout pár dní, které zbývají do výplaty? Zaplatit školné? Nebo vám chybí peníze na dovolenou, vánoční dárky či na nezbytné vybavení domácnosti? Využijte k jejich získání mikropůjčku. Tato půjčka dnes představuje zajímavou alternativu ke kreditním kartám, kontokorentům a k dalším krátkodobým úvěrovým produktům.

Mikropůjčka vyřeší krátkodobý nedostatek finančních prostředků

Vyřízení mikropůjčky je rychlejší, snadnější a také pohodlnější než zajišťování peněz jinou cestou. Mikropůjčky neboli také mikroúvěry jsou poskytovány napříč celou populací. Kromě aktivních pracujících lidí na ně často dosáhnou také studenti, nezaměstnaní, důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. Výše půjčky se běžně pohybuje od 100 až do 20000 Kč a termín její splatnosti je obvykle do jednoho měsíce. Minimální věk pro získání úvěru činí 18 let (horní věková hranice se pohybuje od 60 do 70 let). Není nutné ručit majetkem nebo třetí osobou. Mnohdy poskytovatel půjčky ani nepotřebuje, abyste mu doložili svůj měsíční příjem.

Hlavní charakteristiky mikropůjček v bodech:

  • vhodné pro nákup drobného vybavení nebo pro překlenutí finančně náročné situace,
  • určené pro aktivně pracující lidi, studenty, seniory i nezaměstnané,
  • sjednání a vyřízení online nebo prostřednictvím SMS – často i za pár minut,
  • při druhé výpůjčce šance dosáhnout na vyšší částku,
  • možnost i několikrát prodloužit termín splatnosti půjčky,
  • žádné ručení a často ani dokládání příjmu,
  • vhodné pro osoby starší 18 let s bankovním účtem.

Současná nabídka mikropůjček

V ČR aktuálně mikropůjčky nabízí několik nebankovních institucí, které ke svým klientům přistupují obecně vstřícněji než banky. My se na následujících řádcích zaměříme na 8 různých mikroúvěrů. Ve stručném přehledu najdete jejich charakteristiky, výhody i nevýhody. Zjistíte tak, jak tyto mikropůjčky získat a jak je splácet. Sami si budete moci udělat představu o tom, zda se vám mikroúvěr vyplatí a jestli vám dá přesně to, co od něj očekáváte.

Na webových stránkách jednotlivých společností najdete praktické kalkulátory, které vám standardně zobrazí požadovanou částku, dobu splatnosti a také veškeré poplatky spojené s mikropůjčkou. Dále vás navedou na její pohodlné sjednání.

CreditON

Společnost creditON se specializuje na rychlé a krátkodobé nebankovní půjčky, které poskytuje zejména lidem od 18 do 60 let. Zaručuje vyřízení žádosti o půjčku již během 30 minut, a to online i přes SMS. Noví klienti si mohou vypůjčit částku v rozmezí 500 až 4000 Kč. Těm stávajícím společnost nabízí až 15000 Kč. Od částky 4999 Kč se vyžaduje podpis smlouvy.

Půjčky jsou standardně poskytovány na dobu splatnosti do 30 dní. Jestliže však budete využívat věrnostní program společnosti creditON, můžete dosáhnout na splatnost až 40 dní. Prodloužení splatnosti je za poplatek možné o dalších 40 dní. Pokud naopak splatíte půjčku předčasně, bude vám poplatek snížen.

Při žádosti o první půjčku se musíte zaregistrovat a vyplnit své osobní údaje včetně čísla bankovního účtu, na který vám budou peníze poslány (k účtu stačí dispoziční právo).

+ možnost vypůjčení od 500 do 15000 Kč
+ vyřízení půjčky do 30 minut
+ snížení poplatku při předčasném splacení půjčky

– věk od 18 do 60 let
– od částky 4999 Kč nutný podpis smlouvy

OMEGA půjčka

Společnost OMEGA Financial poskytuje krátkodobé půjčky ve výši od 500 do 5000 Kč – v případě nových klientů do částky 3000 Kč. Doba splatnosti mikropůjčky se pohybuje od 7 do 30 dní. Tu je možné prodloužit až o 60 dní. Půjčku může získat každý, kdo je starší 18 let, má bankovní účet a nemá záznam v registru dlužníků. Jestliže si u společnosti půjčíte více než 5000 Kč, budete muset podepsat rámcovou smlouvu.

Před prvním vypůjčením peněz je vyžadována registrace. Své peníze můžete získat prostřednictvím SMS nebo online, a to již za 15 minut. Jakmile budete souhlasit se smlouvou o půjčce, je nutné uhradit poplatek 1 Kč.

+ možnost vypůjčení od 500 do 5000 Kč
+ získání finančních prostředků již za 15 minut
+ prodloužení splatnosti půjčky až o 60 dní

– ověřování záznamu v registru dlužníků
– nad částku 5000 Kč nutnost podpisu rámcové smlouvy

VATAONLINE

Další ze zmíněných společností nabízejících mikropůjčky je VATAONLINE, která funguje od roku 2011 a svým novým klientům nabízí půjčky až do výše 4999 Kč. Klientům, se kterými naváže dlouhodobější a bezproblémovou spolupráci, je možné poskytnout půjčku až v částce 8000 Kč.

Pro získání půjčky od společnosti VATAONLINE musíte pobírat alespoň 7000 Kč čistého měsíčně a nemít žádný záznam v registru dlužníků. Po schválení budou peníze do 15 minut doručeny na váš bankovní účet. Termín splatnosti se pohybuje od 1 do 35 dnů, s tím, že je možné online půjčku ještě o dalších 30 dní prodloužit.

Pokud svou půjčku splatíte před termínem, bude vám vrácen přeplatek, který jste na úrocích zaplatili za dny, kdy jste půjčku nečerpali. Smluvní pokuta za nesplacení krátkodobé půjčky činí 0,1 % z dlužné částky každý den, za měsíc však minimálně 300 Kč. Jestliže se sjednává mikropůjčka se splatností delší než 30 dní, činí minimální pokuta za pozdní splacení 1200 Kč. Při žádosti o půjčku se platí symbolický poplatek 1 Kč, a to za SMS, kterou se ověří vaše identita.

+ možnost vypůjčení od 100 až do 8000 Kč
+ získání peněz již za 15 minut
+ při včasném splacení vrácení přeplatku na poplatcích

– pokuta za pozdní splacení až 1200 Kč
– minimální měsíční příjem 7000 Kč
– ověřování záznamu v registru dlužníků

NetCredit

Společnost NetCredit působí nejen v ČR, ale také v sousedním Polsku, v Litvě nebo v Rusku. Výše mikropůjčky se pohybuje od 1500 až do 12000 Kč (pro nové klienty do 4500 Kč) a standardní délka splatnosti od 1 do 30 dní. Splatnost půjčky si můžete nechat prodloužit o dalších 30 dní. Penále při nezaplacení činí 2 % denně z dlužné částky.

NetCredit mikropůjčka je určena pro všechny občany ČR ve věku od 20 do 65 let. Společnost vyžaduje pravidelný měsíční příjem. Aby vám žádost byla schválena, nesmíte mít záznam v registru dlužníků a ani na vás nesmí být uvalena exekuce.

Před žádostí o půjčku je potřeba se zaregistrovat na webových stránkách a převést symbolický poplatek ve výši 0,1 Kč na bankovní účet společnosti NetCredit. Tento poplatek slouží k zabezpečení registrace bankovního účtu. Jakmile o půjčku zažádáte, bude vaše žádost poslána k posouzení. Po jejím schválení se peníze co nejrychleji převedou na váš bankovní účet. Noví klienti žádají prostřednictvím webových stránek, stávající mohou také telefonicky nebo přes SMS.

Společnost NetCredit dále nabízí zajímavý bonusový program. Z každého vašeho přítele, který si u ní požádá o půjčku, získáte příjemný bonus ve výši 200 Kč.

+ možnost vypůjčení od 1500 do 12000 Kč
+ bonusový program pro vaše přátele

– věk od 20 do 65 let
– neposkytuje lidem, na které je uvalena exekuce
– problém s poskytnutím při záznamu v registru dlužníků

Půjčka 10000 ihned

Perfect Money

U společnosti Perfect Money si můžete napoprvé zajistit mikropůjčku ve výši 3000 Kč. Při druhé žádosti vám může být poskytnuto až 4000 Kč a při třetí 5000 Kč. Splatnost půjčky, která je 7, 14 nebo 21 dní, je možné dvakrát prodloužit o 7 dní. Úrok z vypůjčené částky činí 12 % a peníze standardně získáte do druhého dne (mnohdy i v den žádosti).

Při žádosti je potřeba vyplnit osobní údaje včetně zaměstnání a přibližného měsíčního příjmu. Jestli je na vás uvalena exekuce, rovněž tuto informaci musíte ve formuláři s žádostí uvést. Po vyplnění žádosti na webových stránkách je potřeba půjčku autorizovat (odkazem v doručeném e-mailu).

Při první žádosti je pro mikropůjčku potřeba smlouva, kterou vám společnost sama zašle. Půjčka bývá standardně schválena již v den podpisu smlouvu. Pokud však žádáte opakovaně, žádnou smlouvu nepotřebujete a peníze dostanete přímo na účet.

+ možnost vypůjčení od 1000 do 5000 Kč
+ obdržení peněz do 24 hodin

– splatnost půjčky možné prodloužit pouze o 14 dní
– potřeba smlouva při první žádosti, která je platná 60 měsíců

Ferratum

Na trhu s mikropůjčkami se pohybuje také společnost Ferratum Group, která svým klientům nabízí půjčky ve výši od 500 až do 10000 Kč, jejichž doba splatnosti se pohybuje od 7 do 45 dní. Noví klienti mají možnost získat půjčku do výše 2000 Kč zcela zdarma. Jediné, co musí udělat, je vypůjčenou částku splatit do 15 dnů. Noví zákazníci mohou využít online i SMS půjčky.

U mikropůjčky Ferratum je možné celkem třikrát prodloužit termín její splatnosti, a to vždy o 30 dní – můžete tedy získat až 90 dní navíc. Poplatek za prodloužení činí 15 % z vypůjčené částky. Dále je možné si platbu půjčky odložit. Půjčky jsou poskytovány lidem ve věku od 20 do 75 let. Není nutné potvrzení výše příjmu a společnost si neprověřuje ani registry dlužníků. V případě první žádosti obdržíte peníze do třech dnů, u dalších půjček hned druhý den.

+ možnost vypůjčení od 500 do 10000 Kč
+ prodloužení splatnosti až o 90 dní
+ není prověřován záznam v registrech

– poplatek za prodloužení 15 % z vypůjčené částky

Kouzelná půjčka

Společnost Kouzelná půjčka umožňuje získání peněz online, a to již do 60 minut. Výše půjčky se při první žádosti pohybuje od 1000 do 10000 Kč a doba splatnosti je stanovena v rozmezí 2 až 30 dní. Tu je možné o dalších 30 dní prodloužit. Stálým klientům je společnost schopna vypůjčit až 50000 Kč. Tato částka tak již přesahuje vlastnosti mikroúvěru.

Pro získání finančních prostředků je nutné vyplnit žádost. U opakované půjčky se již využívá registrace v systému. Udává se také čistý měsíční příjem a povolání. Půjčku je možné získat jen prostřednictvím webových stránek. Jakmile je půjčka schválena, stačí ji potvrdit odesláním SMS.

+ možnost vypůjčení od 1000 do 50000 Kč
+ získání peněz do 60 minut

– o půjčku možné žádat jen na webových stránkách
– pravidelný měsíční příjem, žádná exekuce

Půjčkomat.cz

Půjčkomat.cz nabízí rychlé půjčky od 500 až do 10000 Kč, jejichž splatnost se pohybuje od 5 do 31 dní. Před samotnou žádostí o půjčku je potřeba se zaregistrovat a e-mailem potvrdit smlouvy. Jestliže jste dosáhli věku 18 let a nemáte finanční závazky vůči jiným společnostem, můžete na Půjčkomat.cz žádat. Novým klientů vypůjčí bez doložení příjmu 5000 Kč.

Pokud žádáte opakovaně, můžete si vypůjčit až 20000 Kč. Tento proces je podmíněn takzvaný věrnostním programem – v druhé žádosti můžete žádat o 12000 Kč, ve třetí o 15000 Kč atd. Žádost o půjčku může být vyřízena již za 15 minut. Při problémech se splácením úvěru je možné jeho splatnost odložit až o 28 dní.

+ možnost vypůjčení od 500 do 20000 Kč
+ věrnostní program pro stálé zákazníky
+ vyřízení půjčky do 15 minut

– problém se schválením půjčky v případě, že máte závazky vůči jiným finančním institucím

Back To Top