skip to Main Content
Odložení Splátek

Odložení splátek – kdo ho nabízí a vyplatí se vůbec?

Odložení splátek představuje zajímavé řešení pro každého, kdo nezvládá včas splácet svou půjčku. Dostali jste se do náročné situace? Přišli jste o práci nebo vás potkali jiné neočekávané výdaje? Odložení splátek vám pomůže vyřešit vaše krátkodobé problémy. Dejte si ale pozor, u koho svou půjčku sjednáváte. Ne každá finanční společnost totiž toto odložení splátek nabízí a vy se pak snadno můžete ocitnout v bezvýchodné situaci.

Odložení splátek u banky

Z bank tento produkt nabízí například Ge Money Bank. Odložení si ale nesjednáte online, nýbrž se do banky musíte dostavit osobně a předložit zde doklady, které prokáží vaše finanční problémy. Například v nemoci je to potvrzení od lékaře. Pokud jste přišli o práci, jedná se třeba o potvrzení od pracovního úřadu. Méně peněz v rozpočtu rovněž prokáže potvrzení o snížení vaší výplaty vystavené zaměstnavatelem. Odklad splátek pak máte možnost projednat s pracovníky na pobočce banky, kteří se samozřejmě pokusí vyjít vstříc vašim potřebám.

Odložení splátek u nebankovní půjčky

Z nebankovních finančních společností nabízí toto odložení například Home Credit. Máte zde možnost za každých 12 měsíců trvání smlouvy odložit jednu splátku. Je však potřeba řádně splácet a za odložení splátky zaplatit poplatek. Jestliže se dostanete do finanční tísně, je možné, že vám vyjdou vstříc i další finanční společnosti, které pro vás sestaví individuální splátkový kalendář nebo vám sníží výši splátek tak, aby minimálně ovlivňovala váš měsíční rozpočet.

I při čerpání nebankovní půjčky se určitě vyplatí mít nějakou finanční rezervu, která pokryje další nezbytné výdaje. Z náročné situace vám mohou pomoci třeba i vaši rodiče nebo sourozenci. Rozhodně se nebojte je požádat o pomoc, pokud hrozí, že by na vás byla uvalena exekuce. Odložení splátek je samozřejmě dražším luxusem, které si každý z nás nemůže dovolit. I tak je ale možné jej sjednat například jakou součást nějaké akce.

Back To Top