skip to Main Content

Náš tip: Využijte konsolidaci půjček a sjednoťte své půjčky do jedné. Ušetříte měsíčně nemalé peníze.

Oddlužení

Proces oddlužení se v České republice objevil v roce 2008 a během několika let získal na oblibě. Oddlužení je zákonný proces, kterým se dlužník může zbavit velké části svých závazků, pakliže již není schopen tyto závazky splácet. Jde o složitý právní proces, u kterého je vhodné využít profesionálního právního poradenství specializovaných firem. V opačném případě se dotyčný může dostat do ještě větších problémů.

Výhody oddlužení

Nespornou výhodou oddlužení je skutečnost, že dotyčný si může skrz oddlužení výrazně snížit měsíční zatížení splátkami. Oproti klasickým konsolidacím a podobným bankovním nebo nebankovním úvěrů je proces konsolidace soudně ošetřen, takže se žadatel o oddlužení nemusí obávat nesmyslných úroků z úvěrů nebo nečestného jednání společnosti, jež konsolidace poskytuje. Proces oddlužení je průhledný a navíc výrazně snižuje úvěrové zatížení žadatele.

Jak na oddlužení?

Oddlužení fyzické osoby je poměrně složitý právní proces. Nedoporučuje se tedy, aby dotyčný oddlužení, osobní bankrot, prováděl sám. Neznalostí zákona o insolvenci by se mohl také dostat do konkurzu, který je daleko horší než osobní bankrot. Je tedy vhodné vyhledat odborné právní poradenství, které celý proces oddlužení vykomunikuje se soudem a věřiteli. Vyhlašovatel osobního bankrotu získá kromě odborné právní pomoci také jistotu, že celý proces oddlužení dopadne dle jeho představ. O pomoc s oddlužením si navíc dnes zažádat i online přes internetové formuláře. Na základě udaných údajů vypracuje poradenská firma první návrhy na oddlužení, které žadateli dají obecnou představu.

Exekuce nejsou překážkou

Velmi častým dotazem u žadatelů o oddlužení je, zda se proces oddlužení může dostat přes exekuce. Naštěstí insolvenční zákon myslí i na probíhající exekuční řízení. Ty jsou zastaveny a ve své podstatě se stanou součástí procesu osobního bankrotu. Dotyčný se tak díky osobnímu bankrotu může zbavit skoro všech dluhů.

Back To Top