Oddlužení

Proces oddlužení se v České republice objevil v roce 2008 a během několika let získal na oblibě. Oddlužení je zákonný proces, kterým se dlužník může zbavit velké části svých závazků, pakliže již není schopen tyto závazky splácet. Jde o složitý právní proces, u kterého je vhodné využít profesionálního právního poradenství specializovaných firem. V opačném případě se dotyčný může dostat do ještě větších problémů.

 

Kalkulačka oddlužení ZDE >>>

 

Výhody oddlužení

Nespornou výhodou oddlužení je skutečnost, že dotyčný si může skrz oddlužení výrazně snížit měsíční zatížení splátkami. Oproti klasickým konsolidacím a podobným bankovním nebo nebankovním úvěrů je proces konsolidace soudně ošetřen, takže se žadatel o oddlužení nemusí obávat nesmyslných úroků z úvěrů nebo nečestného jednání společnosti, jež konsolidace poskytuje. Proces oddlužení je průhledný a navíc výrazně snižuje úvěrové zatížení žadatele.

Akce

Jak na oddlužení?

Oddlužení fyzické osoby je poměrně složitý právní proces. Nedoporučuje se tedy, aby dotyčný oddlužení, osobní bankrot, prováděl sám. Neznalostí zákona o insolvenci by se mohl také dostat do konkurzu, který je daleko horší než osobní bankrot. Je tedy vhodné vyhledat odborné právní poradenství, které celý proces oddlužení vykomunikuje se soudem a věřiteli. Vyhlašovatel osobního bankrotu získá kromě odborné právní pomoci také jistotu, že celý proces oddlužení dopadne dle jeho představ. O pomoc s oddlužením si navíc dnes zažádat i online přes internetové formuláře. Na základě udaných údajů vypracuje poradenská firma první návrhy na oddlužení, které žadateli dají obecnou představu.

Náš tip: Využijte konsolidaci půjček a sjednoťte své půjčky do jedné. Ušetříte měsíčně nemalé peníze.

Exekuce nejsou překážkou

Velmi častým dotazem u žadatelů o oddlužení je, zda se proces oddlužení může dostat přes exekuce. Naštěstí insolvenční zákon myslí i na probíhající exekuční řízení. Ty jsou zastaveny a ve své podstatě se stanou součástí procesu osobního bankrotu. Dotyčný se tak díky osobnímu bankrotu může zbavit skoro všech dluhů.

 

Oddlužení kalkulačka

Kalkulačka oddlužení ZDE >>>