skip to Main Content
Neúčelový úvěr - Kdy A Jak Ho Využít

Neúčelový úvěr – kdy a jak ho využít

V našem dalším článku se zaměříme na neúčelové půjčky a úvěry, které se dnes mezi lidmi těší velké oblibě. Mají tyto úvěry nějaká úskalí? Proč jsou tak populární? Pod pojmem „neúčelový úvěr“ si můžete představit půjčku, se kterou se nepojí povinnost dokládat její čerpání. To znamená, že vypůjčené peníze můžete utratit za cokoliv. Nikdo po vás nebude chtít žádnou fakturu ani jiné potvrzení, ze kterého by vyplynulo, na co jste peníze použili.

Rostoucí obliba neúčelových půjček

Dříve byly běžné půjčky, u kterých se musel doložit účel čerpání. S rostoucím zájmem o peníze ze strany veřejnosti se začaly objevovat i první neúčelové úvěry. Jsou oblíbené především proto, že vyžadují mnohem méně administrativy. Protože nemusíte dokládat čerpání, ušetříte mnoho času a starostí. Nakonec vám takový úvěr může vyjít i výhodněji než účelová půjčka, navzdory tomu že se s ním pojí i určitá úskalí.

Kde je problém u neúčelových půjček

Neúčelové úvěry se často spojují s vyšším úročením. Jelikož bance či finanční společnosti nepředložíte, na co budete peníze čerpat, představuje pro ně taková půjčka větší riziko. Navíc jakmile vám úvěr schválí, těžko se odstupuje od smlouvy. Pokud máte schválený účelový úvěr, nemůžete se rozhodnout, že jej použijete jinak, než jste původně zamýšleli. Poskytovatel půjčky tak má možnost mnohem důkladněji zvážit veškerá rizika, která se s půjčkou spojují.

Na co využít neúčelový úvěr

Půjčky bez doložení účelu čerpání mají často podobu mikropůjček a mikroúvěrů. Jedná se o půjčky v malé výši, které se čerpají na každodenní výdaje a jejichž dokládání by bylo opravdu zcestné. Neúčelový úvěr tedy můžete využít na výdaje rozmanitého charakteru. Účelové půjčky jsou dnes vhodné ještě u hypoték, kde díky nim dosáhnete na výhodnější úrok, nebo třeba při koupi nového vozu, kde lze účel čerpání rovněž velmi snadno prokázat.

Back To Top