skip to Main Content
Možné Komplikace Při Sjednání Hypotéky

Možné komplikace při sjednání hypotéky

Většina lidí při sjednání hypotečního úvěru narazí na komplikace či problémy, které jim celý proces vyřízení hypotéky velice znepříjemní.  Jen málokde je průběh sjednání hladký a zcela bez problémový. Pojďte se s námi podívat na nejběžnější problémy, se kterými se můžete setkat, pokud sjednáváte hypoteční úvěr. Díky nám se na tyto problémy nejen připravíte, ale budete schopni se jich i vyvarovat.

Vaše nedostatečné příjmy

Jestliže máte nízké příjmy, může to vaši žádost o hypoteční úvěr opravdu nepříjemně zkomplikovat. S nízkými příjmy se totiž může stát, že nedosáhnete na cílovou částku a budete své bydlení muset platit ještě z jiných zdrojů, případně v nejhorší možné variantě, nebudete moci koupi bytu či domu vůbec uskutečnit, stejně tak nezrealizujete ani výstavbu podle připraveného projektu. Jak se taková situace dá řešit?

Jestliže nejste schopni navýšit své příjmy, můžete požádat někoho ze svých blízkých, zda by nevystupoval s vámi v roli dlužníka. Některé hypoteční banky umožňují u smlouvy více žadatelů. Stejně tak můžete svou bonitu zvýšit tím, že nabídnete k zástavě ještě nějakou nemovitost. Může se jednat třeba o byt vašich rodičů nebo chalupu. I když není zrovna zánovní, při žádosti o úvěr pomůže.

Dlouhá doba na vyřízení hypotéky

Dostali jste výhodnou nabídku na koupi bytu či domu, která se už nebude víckrát opakovat? Pokud na svém účtu nemáte několik milionů korun v hotovosti, budete potřebovat hypotéku. Připravte se však na to, že většina bank vaší žádosti o úvěr nevyhoví hned a uplyne i několik týdnů, než dojde ke schválení úvěru. Musíte totiž doložit celou řadu nezbytných dokumentů, které často není tak lehké si zajistit. Tuto situaci můžete řešit tím, že zkusíte oslovit i jinou banku či nebankovní společnost a budete se zajímat o to, za jak dlouho vám hypoteční úvěr schválí.

Záznamy v registrech dlužníků

I vaše minulé dluhy mohou nepříjemně zkomplikovat žádost o hypotéku. Dejte si tedy pozor na to, abyste vše potřebné měli zaplacené a případně si ještě před žádostí o úvěr nechte vyhotovit výpis z registru dlužníků, nebo žádejte u společnosti, která minulé dluhy neprověřuje.

Back To Top