skip to Main Content

Kreditní karty jako nástroj slevy

Každý zná kreditní karty jako finanční nástroj,  pomocí něhož může platit v obchodě za peníze, které fakticky nemá. Půjčí si a následně nejlépe ještě v bezúročném období půjčku splatí. Jednoduchý systém, jasná pravidla a relativně zajímavý způsob, jak platit své účtu. Ale kreditní karty nabízejí daleko více. Díky tomu, že kreditní karta představuje finanční nástroj především pro nakupování v obchodech, spolupracují banky a obchodní domy na nejrůznějších akcích, slevách a výhodách.

Věrnostní kreditní karty

Jde o jakési věrnostní kreditní karty. Nejenom, že díky placení kartou nemusíte mít své vlastní peníze, ale navíc můžete při takovém placení získat zajímavou slevu na nějaké zboží. Jde o spolupráci obchodníka a banky, která kartu vydala. Díky takové spolupráci má banka zajištěno využívání karty a obchodník odbyt pro svoje výrobky. Pro obě strany je tato spolupráce výhodná, a proto je čím dál častější. Další možností je pak využívání kreditních karet jako evidenci věrnosti. Můžete na své kartě sbírat body, které následně vyměníte za slevu či zboží zdarma. Jde o druhý způsob, jak vám může vaše kreditní karta šetřit peníze dokonce dvakrát.

Nové trendy a postupy

Tím to samozřejmě zdaleka nekončí. Kreditní karty jsou jedním z nejlepších prodejních artiklů a obchodníci se předhánějí v tom, aby právě vaše kreditní karta byla uplatnitelná u nich v obchodě, a tak spolupracují obvykle s více vystaviteli karet, čímž posilují konkurenční prostředí a zlepšují možnosti pro své zákazníky. Zákazník pak přijde se svou kreditní kartou a než by platil za zboží svými vlastními penězi, raději využije kreditní kartu, získá slevu a další bonusové body. Oboustranně výhodný obchod, který zajistí opakovanou návštěvu a nákup daného zákazníka. Nemusí tak o něj obchodník pokaždé bojovat s konkurencí.

Back To Top