skip to Main Content
Jak Doložit Svůj Měsíční Příjem

Když je potřeba ručitel nebo spoludlužník

Půjčky s ručitelem, spoludlužníkem či se zástavou nemovitosti vnímá stále mnoho klientů jako problematické. Pokud však nemáte dostatečnou bonitu a banka či soukromá finanční společnost vám jinak nechtějí půjčit, může být toto řešení jediné možné na vaše finanční problémy. V roli ručitele může vystupovat kdokoliv z vašich blízkých a stejně tak i v roli spoludlužníka. Ačkoliv zde se už většinou jedná o rodinné příslušníky nebo o životní partnery.

Ručení vyžaduje například nebankovní půjčka od VITAcredit. Zde probíhá ručení formou zástavy nemovitosti, která však nemusí být ve vašem osobním vlastnictvím. Lze tedy použít i nemovitost jiné osoby a ta pak vystupuje jako váš ručitel. Snadno zde získáte částku až 2 000 000 Kč. Samozřejmě výše poskytnutých finančních prostředků závisí i na hodnotě nemovitosti, kterou dáváte do zástavy. Pokud se jedná o nemovitost s nízkou hodnotou, obdržíte určitě méně peněz. Očekávat můžete přibližně 50 % hodnoty zástavy, jelikož není nutné ani dokládat příjem.

Doporučujeme:

 PůjčkaPůjčka doSplatnost ažOnline žádost
Blesková půjčka před výplatouBlesková půjčka4.500 Kč30 dníZažádat
Zaplo půjčkaZaplo půjčka20.000 Kč30 dníZažádat
SMART půjčka ihnedSMART půjčka50.000 Kč13 měsícůZažádat
Cetelem půjčka ihnedCetelem půjčka200.000 Kč96 měsícůZažádat
[hr]

Máte někomu ručit? Prověřte si ho

Pokud vás samotné někdo požádáte, abyste vystupovali v roli ručitele u jeho úvěru, dobře si daného člověka prověřte. Měl by mít vaší bezmeznou důvěru, jelikož se opravdu může stát, že úvěr přestane splácet a banka bude vymáhat dluh po vás. Proto se i do ručení většinou pouštějí pouze rodinní příslušníci. Ručit přátelům se zpravidla nevyplácí. Jestliže vás o ručení už někdo požádá, doporučte mu vyhledat finančního poradce nebo se s ním podívejte na alternativní finanční produkty. Dnes je totiž možné získat i dobré půjčky bez ručitele. Zaměřte se na bonitu žadatele a pokuste se ji navýšit.

Když musíte být spoludlužníkem

Jestliže budete žádat o půjčku ve dvou lidech (například jako manžel a manželka), tak druhá osoba téměř vždy vystupuje v roli spoludlužníka. Rozdíl mezi ručitelem a spoludlužníkem je takový, že banka po ručiteli peníze vymáhá pouze tehdy, když je dlužník není schopen uhradit. Po spoludlužníkovi ale mohou být požadovány kdykoliv, jelikož s ním dlužník svůj závazek přímo sdílí. Jako spoludlužník můžete figurovat například u hypotečního úvěru nebo u spotřebitelského úvěru. Často se tak sjednává i běžná půjčka na auto.

Zástava nemovitosti navýší objem prostředků

Jestliže vám poskytovatel nabízí málo peněz a vy potřebujete požádat o více, je zde často možnost dát svůj majetek do zástavy. Většinou se v této souvislosti hovoří o nemovitostech, jelikož movitý majetek má většinou jenom minimální hodnotu. Zde se dá uvažovat pouze o zástavě automobilu nebo jiného dopravního prostředku. Když dáte svůj majetek do zástavy, výrazně navýšíte objem čerpaných prostředků a rázem můžete požádat třeba i o stovky tisíc korun. Ne každá banka či soukromá společnost ale možnost získání půjčky se zástavou nabízí.

Back To Top