Články

Když je potřeba ručitel nebo spoludlužník

Půjčky s ručitelem, spoludlužníkem či se zástavou nemovitosti vnímá stále mnoho klientů jako problematické. Pokud však nemáte dostatečnou bonitu a banka či soukromá finanční společnost vám jinak nechtějí půjčit, může být toto řešení jediné možné na vaše finanční problémy. V roli ručitele může vystupovat kdokoliv z vašich blízkých a stejně tak i v roli spoludlužníka. Ačkoliv zde se už většinou jedná o rodinné příslušníky nebo o životní partnery.

Ručení vyžaduje například nebankovní půjčka od VITAcredit. Zde probíhá ručení formou zástavy nemovitosti, která však nemusí být ve vašem osobním vlastnictvím. Lze tedy použít i nemovitost jiné osoby a ta pak vystupuje jako váš ručitel. Snadno zde získáte částku až 2 000 000 Kč. Samozřejmě výše poskytnutých finančních prostředků závisí i na hodnotě nemovitosti, kterou dáváte do zástavy. Pokud se jedná o nemovitost s nízkou hodnotou, obdržíte určitě méně peněz. Očekávat můžete přibližně 50 % hodnoty zástavy, jelikož není nutné ani dokládat příjem.

Doporučujeme:

Půjčka Půjčka do Splatnost až Online žádost
Blesková půjčka před výplatou Blesková půjčka 4.500 Kč 30 dní Zažádat
Zaplo půjčka Zaplo půjčka 20.000 Kč 30 dní Zažádat
SMART půjčka ihned SMART půjčka 50.000 Kč 13 měsíců Zažádat
Cetelem půjčka ihned Cetelem půjčka 200.000 Kč 96 měsíců Zažádat
 

Máte někomu ručit? Prověřte si ho

Pokud vás samotné někdo požádáte, abyste vystupovali v roli ručitele u jeho úvěru, dobře si daného člověka prověřte. Měl by mít vaší bezmeznou důvěru, jelikož se opravdu může stát, že úvěr přestane splácet a banka bude vymáhat dluh po vás. Proto se i do ručení většinou pouštějí pouze rodinní příslušníci. Ručit přátelům se zpravidla nevyplácí. Jestliže vás o ručení už někdo požádá, doporučte mu vyhledat finančního poradce nebo se s ním podívejte na alternativní finanční produkty. Dnes je totiž možné získat i dobré půjčky bez ručitele. Zaměřte se na bonitu žadatele a pokuste se ji navýšit.

Když musíte být spoludlužníkem

Jestliže budete žádat o půjčku ve dvou lidech (například jako manžel a manželka), tak druhá osoba téměř vždy vystupuje v roli spoludlužníka. Rozdíl mezi ručitelem a spoludlužníkem je takový, že banka po ručiteli peníze vymáhá pouze tehdy, když je dlužník není schopen uhradit. Po spoludlužníkovi ale mohou být požadovány kdykoliv, jelikož s ním dlužník svůj závazek přímo sdílí. Jako spoludlužník můžete figurovat například u hypotečního úvěru nebo u spotřebitelského úvěru. Často se tak sjednává i běžná půjčka na auto.

Zástava nemovitosti navýší objem prostředků

Jestliže vám poskytovatel nabízí málo peněz a vy potřebujete požádat o více, je zde často možnost dát svůj majetek do zástavy. Většinou se v této souvislosti hovoří o nemovitostech, jelikož movitý majetek má většinou jenom minimální hodnotu. Zde se dá uvažovat pouze o zástavě automobilu nebo jiného dopravního prostředku. Když dáte svůj majetek do zástavy, výrazně navýšíte objem čerpaných prostředků a rázem můžete požádat třeba i o stovky tisíc korun. Ne každá banka či soukromá společnost ale možnost získání půjčky se zástavou nabízí.

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.