skip to Main Content
Kdy Je Potřeba Ručitel U Půjčky

Když je potřeba ručitel nebo spoludlužník

Půjčky s ručitelem, spoludlužníkem či se zástavou nemovitosti vnímá stále mnoho klientů jako problematické. Pokud však nemáte dostatečnou bonitu a banka či soukromá finanční společnost vám jinak nechtějí půjčit, může být toto řešení jediné možné na vaše finanční problémy. V roli ručitele může vystupovat kdokoliv z vašich blízkých a stejně tak i v roli spoludlužníka. Ačkoliv zde se už většinou jedná o rodinné příslušníky nebo o životní partnery.

Ručení vyžaduje například nebankovní půjčka od VITAcredit. Zde probíhá ručení formou zástavy nemovitosti, která však nemusí být ve vašem osobním vlastnictvím. Lze tedy použít i nemovitost jiné osoby a ta pak vystupuje jako váš ručitel. Snadno zde získáte částku až 2 000 000 Kč. Samozřejmě výše poskytnutých finančních prostředků závisí i na hodnotě nemovitosti, kterou dáváte do zástavy. Pokud se jedná o nemovitost s nízkou hodnotou, obdržíte určitě méně peněz. Očekávat můžete přibližně 50 % hodnoty zástavy, jelikož není nutné ani dokládat příjem.

Doporučujeme:

COOL Money půjčka

Výše půjčky
10.000 – 300.000 Kč

Splatnost
1 – 84 měsíců

OneCredit půjčka

Výše půjčky
1.000 – 600.000 Kč

Splatnost
1 – 84 měsíců

 Equa Bank půjčka

Výše půjčky
5.000 Kč – 600.000 Kč

Splatnost
3 – 84 měsíců

 MONETA MONEY BANK

Výše půjčky
20.000 Kč – 800.000 Kč

Splatnost
24 – 120 měsíců

 Air bank

Výše půjčky
5.000 Kč – 900.000 Kč

Splatnost
6 – 96 měsíců

 Česká Spořitelna

Výše půjčky
20.000 Kč – 700.000 Kč

Splatnost
12 – 120 měsíců

 UniCredit Bank

Výše půjčky
30.000 Kč – 1.000.000 Kč

Splatnost
12 – 96 měsíců

 mbank

Výše půjčky
10.000 Kč – 600.000 Kč

Splatnost
12 – 84 měsíců

Japonská půjčka

Výše půjčky
1.000 – 15.000 Kč

Splatnost
1 – 30 dní

Máte někomu ručit? Prověřte si ho

Pokud vás samotné někdo požádáte, abyste vystupovali v roli ručitele u jeho úvěru, dobře si daného člověka prověřte. Měl by mít vaší bezmeznou důvěru, jelikož se opravdu může stát, že úvěr přestane splácet a banka bude vymáhat dluh po vás. Proto se i do ručení většinou pouštějí pouze rodinní příslušníci. Ručit přátelům se zpravidla nevyplácí. Jestliže vás o ručení už někdo požádá, doporučte mu vyhledat finančního poradce nebo se s ním podívejte na alternativní finanční produkty. Dnes je totiž možné získat i dobré půjčky bez ručitele. Zaměřte se na bonitu žadatele a pokuste se ji navýšit.

Když musíte být spoludlužníkem

Jestliže budete žádat o půjčku ve dvou lidech (například jako manžel a manželka), tak druhá osoba téměř vždy vystupuje v roli spoludlužníka. Rozdíl mezi ručitelem a spoludlužníkem je takový, že banka po ručiteli peníze vymáhá pouze tehdy, když je dlužník není schopen uhradit. Po spoludlužníkovi ale mohou být požadovány kdykoliv, jelikož s ním dlužník svůj závazek přímo sdílí. Jako spoludlužník můžete figurovat například u hypotečního úvěru nebo u spotřebitelského úvěru. Často se tak sjednává i běžná půjčka na auto.

Zástava nemovitosti navýší objem prostředků

Jestliže vám poskytovatel nabízí málo peněz a vy potřebujete požádat o více, je zde často možnost dát svůj majetek do zástavy. Většinou se v této souvislosti hovoří o nemovitostech, jelikož movitý majetek má většinou jenom minimální hodnotu. Zde se dá uvažovat pouze o zástavě automobilu nebo jiného dopravního prostředku. Když dáte svůj majetek do zástavy, výrazně navýšíte objem čerpaných prostředků a rázem můžete požádat třeba i o stovky tisíc korun. Ne každá banka či soukromá společnost ale možnost získání půjčky se zástavou nabízí.

Back To Top