skip to Main Content
Jakými Způsoby Můžete Splácet Svou Půjčku?

Jakými způsoby můžete splácet svou půjčku?

Jestliže si sjednáváte půjčku, zabývejte se nejen podmínkami jejího čerpání, ale chtějte znát také způsob, jakým budete prostředky poskytovateli splácet. Nejčastěji se jedná o různé varianty hotovostních a bezhotovostních plateb. Každý poskytovatel má v této oblasti nastavené individuální podmínky, o kterých ale někdy na svých webových stránkách dostatečně neinformuje. Proto se při sjednání úvěru nebojte zeptat.

Splátky z běžného účtu

Jedná se stále o nejčastěji používaný způsob úhrady splátek půjčky. V rámci bezhotovostních převodů z běžného účtu ale můžeme také rozlišit několik způsobů. Zaprvé se jedná o klasický bankovní převod, který vy můžete zadat jednorázově nebo trvale (jestliže se splátky odvádějí každý měsíc ve stejné výši). Alternativou k němu je inkaso, kdy vy dáte souhlas k tomu, že si poskytovatel sám může z vašeho účtu peníze strhnout.

Výhodou inkasa je, že ho nemusíte více řešit. Za nevýhodu se považuje, že ke zvolenému datu musíte mít peníze na svém účtu. Nebojte se však o své prostředky. Inkaso má nastavený limit, takže vás věřitel nemůže okrást a strhnout si více peněz.

Soukromým investorům nebo nebankovním finančním společnostem prakticky nezáleží na tom, z jakého bankovního účtu platby provádíte. Banky často vyžadují, abyste si právě u nich založili svůj běžný účet a z něj platbu realizovali. Výhodou tohoto účtu je, že banka obdrží peníze ihned. Jinak platba z účtu trvá až dva pracovní dny.

Splátky v hotovosti

Jestliže vám byla půjčka poskytnuta hotovostně, často máte možnost nebo to poskytovatel i požaduje, abyste odváděli své splátky rovněž v hotovosti. To je pak možné přímo na pobočce poskytovatele, vkladem na jeho účet, složenkou nebo tak, že peníze předáte obchodnímu zástupci. Tento způsob ocení především lidé, kteří nemají běžný účet a ani neplánují jeho založení (například senioři).

Pro většinu klientů je to však nepraktické, protože když jim zaměstnavatel pošle výplatu, tak přijde na běžný účet. Hotovostní splátky mohou být zajímavé také pro lidi v exekuci nebo v insolvenci, jelikož jsou dostatečně anonymní. Problematické jsou pouze splátky složenkou, kde trvá několik dní, než se peníze doručí.

Platba kartou online

Někteří soukromí poskytovatelé vám nabídnou možnost uhradit svou splátky kartou online. Jedná se rovněž o velmi zajímavý způsob, který je ale v současnosti využívaný spíše sporadicky. Jeho hlavní předností je, že poskytovatel nemusí na peníze čekat několik dní, ale že je má k dispozici okamžitě. Pokud svou splátku provádíte na poslední chvíli, můžeme vám tento způsob doporučit.

Back To Top