skip to Main Content

Jak vybrat půjčku?

Při vybírání půjčky máme vždy několik možností. Není to totiž jenom o jednom produktu, o jedné společnosti a o jedné jediné nabídce. Každý z nás má možnost volby. Samozřejmě prvním krokem je si ujasnit, jak velkou půjčku potřebujete. Na co budou peníze použity a zda to můžete nějakým způsobem doložit. Od toho se samozřejmě dál odvíjí související administrativa a náročnost vyřízení půjčky.

Volba je na vás

Bankovní půjčky jsou samozřejmě administrativně výrazně náročnější, jelikož je potřeba doložit velikost příjmu, potvrzení ze zaměstnání a výpis z účtu, pokud zrovna nežádáte ve své vlastní bance. Následně, pokud jde o účelovou půjčku na něco konkrétního, je potřeba tuto skutečnost doložit. Ale na druhé straně je u bankovních půjček jasná výhoda v úrokové sazbě a přehledovým poplatkům. Banka má jasná pravidla a obvykle i nepatrně výhodnější podmínky, za kterých vám peníze půjčuje, jelikož má silnou kapitálovou strukturu a každého klienta si dobře „proklepne“. Proto podstupuje menší riziko a dokáže nabídnout výhodnější úrok i roční procentní sazbu nákladů.

Nebankovní společnosti nabízejí alternativu

Ne každý ale má zájem brát si půjčku u banky. První hledisko může být složitý administrativní proces a druhé hledisko třeba i velikost půjčky. Pokud totiž chcete půjčit jenom několik tisíc korun, je prakticky zbytečné kvůli tomu chodit do banky. Daleko snadněji takovou situaci vyřešíte s nebankovní institucí a pomocí nějaké formy SMS nebo internetové půjčky během okamžiku. Každá půjčka má samozřejmě své a vždy je potřeba důsledně získat všechny možné informace. Nebojte se ani zabrouzdat do nějakých diskusních fór a podobně. I tam můžete narazit na velice užitečné informace, které vám mohou s rozhodováním o dané půjčce výrazně pomoci. Kladné ohlasy jsou vždy známkou kvalitního produktu.

Back To Top