skip to Main Content

Jak správně nakládat se svou kreditní kartou?

Kreditní karta je naprosto skvělá věc, pokud s ní člověk umí a dokáže dobře zacházet. Jak se tak říká, může být dobrým sluhou, ale také zlým pánem. Jde totiž o celou řadu aspektů, které je třeba si pohlídat, aby vám kreditní karta sloužila přesně na ten účel, pro který jste si ji zřídili. Tedy rychlá možnost, jak se dostat k penězům a bezpečně platit v obchodech. Celý princip je velice jednoduchý a stačí opravdu dodržet jenom pár základních zásad a kreditní karta je skutečně velice účinný nástroj, jak řešit svoje finanční požadavky bez toho, abyste se museli ohlížet na svůj aktuální zůstatek na kontě.

Fungování kreditní karty

Fungování kreditní karty je velice jednoduché. Stačí přijít do obchodu a pomocí této karty jednoduše zaplatit. Obvykle navolíte pouze svůj tajný PIN a máte zaplaceno. V tu chvíli vám na vaší kreditní kartě vznikne dluh. Tento dluh není zatím nijak úročen, protože běží vaše bezúročné období. To je obvykle nastaveno na 30 či 40 dní a podle toho je potřeba ho také zaplatit. Hlídejte si tedy vaše bezúročné období, kdy vám vyprší. Do této doby je vždy bezpodmínečně potřeba svůj dluh na kreditní kartě zaplatit. Jinak vám začnou naskakovat úroky.

Když nezaplatím v bezúročném období

Když člověk nezaplatí dluh na kreditní kartě v bezúročném období, začnou se z částky, která je v mínusu na kreditní kartě, počítat úroky. Ty jsou výrazně vyšší, než je obvykle u klasických bankovních půjček a je potřeba tento dluh urychleně zaplatit. Třeba si na něj i půjčit nějakou lepší formou úvěru, ale rozhodně se nevyplatí mít dluh na kreditní kartě. Jeho výše totiž stále narůstá a může se dostat až do astronomických výšin. A přitom stačilo jediné, hlídat si bezúročné období a včas své dluhy na kreditní kartě platit. V tu chvíli je kreditní karta nejlepší nástroj na financování běžných každodenních nákupů. Ale pozor, abyste nepřesáhli bezúročné období. V tu chvíli nastávají potíže, ze kterých se člověk špatně dostává.

Back To Top