skip to Main Content

Jak si snížit splátku půjčky

V dnešní složité době se každý snaží maximálně ušetřit. Není to sice snadné, ale cesty tu jsou i v oblasti financí. Všude se píše o úsporách při změně dodavatele topení či plynu, ale nikde se moc nepíše o úsporách v rámci finančního zdraví rodinných rozpočtů. A to je možná chyba. Je potřeba si totiž uvědomit, že když máte v rodině půjčku, je potřeba se o ni starat. To neznamená pouze řádně splácet, ale nechat si půjčku čas od času zrevidovat. Nemusí jít o placenou službu ani expertízu. Základní vyhodnocení půjčky zvládne každý z vás.

Pravidelné měsíční splátky

Je třeba si totiž pouze uvědomit, co taková půjčka pro vás znamená. Jde o nutný měsíční výdaj, který pravidelně platíte a jistě ještě nějakou dobu platit budete. Jde o to, že půjčku není možné najednou ukončit bez toho, abyste doplatili zbytek dlužné částky. Lze ale pomoci rodinnému rozpočtu v operativním financování. Můžete si zkrátka snížit splátku. A jak na to? A proč zrovna dnes?

Historicky nejnižší úrokové sazby

Právě nyní je totiž nejlepší období pro změnu výše splátky. Obvykle nemůžete u svého poskytovatele půjčky žádat změnu smluvních podmínek a lepší úrok. Ale můžete zajít za konkurencí a vyžádat si od nich nabídku. Určitě vám dnes dají výrazně lepší úrok, než který máte na své třeba dva či tři roky staré půjčce. Dnes jsou totiž úrokové sazby na svých historických minimech a půjčky staré několik let nazpět jsou dnes už nevýhodné. Tak proč je stále draze platit. Umořte je novou půjčku a začněte splácet novou moderní půjčku, která lépe odpovídá, jak vašim dnešním požadavkům, tak i tržním podmínkám.

Back To Top