skip to Main Content

Jak si rozvrhnout splácení půjčky

Každou půjčku je potřeba splatit. To je bez debat. V dnešní době máte ale celou řadu možností, jak půjčku splácet a díky vysoké flexibilitě půjček máte také širokou paletu variant kolik peněz splatit a kdy tyto splátky uskutečnit. Moderní půjčky jsou totiž absolutně přizpůsobitelné jejich majiteli, což znamená, že vy si určujete, kdy a co budete splácet. Trh poskytovatelů je tak široký, že si skutečně můžete vybrat takovou půjčku, která bude maximálně odpovídat vašim požadavkům a která bude absolutně vyhovovat i vašim možnostem. To je totiž druhá strana mince, na kterou často lidé zapomínají.

Nastavte si půjčku podle sebe

Uvědomme si, že není radno své síly přeceňovat. Ano, je vhodné a také výhodné splatit půjčku co nejdříve. To znamená zvýšit splátku na maximum. Vždy byste ale měli porovnávat to, kolik peněz měsíčně vyděláte s tím, kolik vás stojí půjčka. Vždy se snažte udržet si alespoň nějakou rezervu. Nejlepší je mít rezervu ve výši 6 násobku vašich měsíčních výdajů. Měsíčně by vám pak z každé výplaty mělo zbýt alespoň něco, co si budete dále ukládat.

Poměr splátky a příjmu

Poměr splátky a příjmu by měl být vždy výrazně lepší pro příjem. Je potřeba si spočítat, kolik měsíčně potřebujete na všechny výdaje bez půjčky. Pak k tomu samozřejmě připočítat velikost splátky a víte, kolik vám měsíčně zbývá. Vždy si nechávejte nějakou rezervu. Nikdy nevíte, co se může stát a zda nebudete muset hradit nějaké neočekávané výdaje, které by vás ohrozili ve splácení půjčky. Splácet půjčku pravidelně je totiž základ, kterého se musíte držet. Jedině tak máte šanci vyhnout se dluhovým problémům a s tím souvisejícím akcím ze strany soudů či exekutorů.

Back To Top