skip to Main Content

Jak se nespálit u nebankovní půjčky

Nebankovních půjček je dnes plný internet i plné inzertní noviny. Dokonce na ně můžeme narazit i na zastávkách autobusu a v denním tisku. Není to nic neobvyklého. Ale je potřeba si uvědomit, že ne všechny nabídky jsou opravdu tak výhodné, jak se tváří. Je potřeba se vyhnout těm poskytovatelům půjček, kteří se schovávají za neurčitá telefonní čísla nebo neznámé P.O.Boxy. U těchto lidí totiž vůbec nevíte, kdo jsou a co jsou zač. Nemáte tak jistotu ani v tom, kdo vám půjčuje. V tu chvíli se samozřejmě nemůžete spolehnout ani na to, kdybyste chtěli půjčku reklamovat nebo zrušit. Proto vždy berte půjčky jenom tam, kde víte, s kým jednáte.

Silný partner na druhé straně

Velice výhodné je brát si půjčku v bance nebo velké nebankovní instituci. Tam přesně víte, kdo vám peníze půjčuje a za jakých podmínek. I velké nebankovní instituce už dnes dokážou nabízet služby srovnatelné s bankami, takže i zde už máte proti sobě velmi bezpečného partnera, který se k vám bude chovat slušně už kvůli tomu, aby si nezkazil mediální obraz a svoje jméno na trhu. To se totiž velice složitě získává zpět a tyto společnosti to moc dobře vědí. Proto na vás nechystají žádné podrazy ani pochybné smlouvy.

Spolehněte se na informace

Kvalitní informace jsou to, co byste měli hledat. Prvním krokem je ověření poskytovatele půjček, jak dlouho funguje na trhu a jaký typ půjček nabízí. Potom můžete nezávazně vyplnit formulář na webu jako žádost o půjčku, který vás obvykle k ničemu nezavazuje. Pouze vás obratem kontaktuje pracovník společnosti, aby s vámi projednal vaši žádost a případně vám zodpověděl vaše otázky. Vy tak máte jasno v tom, od koho si půjčujete, za jakých podmínek a co to celé obnáší. Jedině tak získáte dobrou půjčku, které nebudete litovat.

Back To Top