skip to Main Content
Jak Na žádost O Hypoteční úvěr

Jak na žádost o hypoteční úvěr

S žádostí o hypoteční úvěr se musí potýkat většina z nás. Ať už chcete stavět nebo kupovat rodinný domek, pořizovat byt nebo zatím pouze vyhlížíte stavební pozemek, budete potřebovat úvěr. Ceny nemovitostí se dnes pohybují od 1 až do 10 milionů. Tento trend se snaží kopírovat i banky a nebankovní společnosti, které nabízejí zajímavé hypotéky svým potenciálním klientům.

Žádost o hypotéku v bance

Pokud chcete řešit hypoteční úvěr tradiční cestou, tedy v některé z českých bank, obrňte se trpělivostí. Vyřízení takové žádosti vám zabere několik dnů. Kromě osobních dokladů (minimálně je potřeba alespoň občanský průkaz, někdy i druhý doklad totožnosti), budete povětšinou muset doložit svůj příjem – v případě hypotéky bez doložení získáte méně finančních prostředků. U takové částky se může lehce stát, že nebude dostačující.

Náš tip: Nechte si spočítat nejlevnější hypotéku. Výběr té nejlepší alternativy.

Žádost u nebankovní finanční společnosti

Mnoho finančních společností nabízí zajímavé hypoteční úvěry s možností online sjednání. Vše potřebné tedy doložíte po internetu nebo zašlete poštou na korespondenční adresu. Podmínky pro získání hypotečního úvěru obecně nejsou tak přísné a vy tak máte mnohem větší šanci uspět. Žádost tedy vyplníte doma a uvedete v ní informace o všech žadatelích. O úvěr můžete žádat se svým manželem nebo partnerem, s rodiči i se sourozenci. Při výběru vhodné společnosti se zaměřte na názory a zkušenosti klientů, kteří již úvěr čerpají. Dát můžete i na rady lidí ze svého okolí.

Odhad hodnoty nemovitosti

Ano, i ten budete potřebovat. Zajistit si ho můžete buď vy sami nebo ho pro vás musí vypracovat odhadce spolupracující s bankou. Právě na tomto dokumentu hodně záleží. Pokud bude odhad ceny příliš nízký, může se stát, že na úvěr nedosáhnete. Ne každá společnosti totiž poskytuje hypotéku na 100 %, obvyklé jsou i půjčky do 80 nebo 85 % LTV. Často tedy musíte investovat i část svých peněz nebo si sehnat nějaké další nemovitosti k jištění.

Back To Top