skip to Main Content
Jak Doložit Svůj Měsíční Příjem

Jak doložit svůj měsíční příjem

Jestliže žádáte o půjčku u takové finanční společnosti, která se dožaduje hodnoty vašeho měsíčního příjmu, připravte se na to, že budete muset sehnat potvrzení o jeho skutečné výši. Jen málokde stačí čestné prohlášení. Potvrzení příjmu je běžné u vyšších úvěrů. Pokud čerpáte půjčku bez potvrzení, určitě jste zaznamenali vyšší úrokovou sazbu. Chápeme ale, že ne vždy pro vás toto potvrzení je příjemné a vhodné – nevyplatí se například tehdy, když je váš příjem příliš nízký.

Potvrzení příjmu od zaměstnavatele

Jestliže máte stálé zaměstnání, v bance nebo u nebankovní finanční společnosti obdržíte formulář, který vyplní váš zaměstnavatel. Uvádí se v něm vaše jméno, adresa, pracovní pozice a váš průměrný čistý měsíční příjem. Často toto potvrzení obsahuje i splátky dalších půjček a úvěrů. Najdete zde také informace o tom, jak dlouho v dané společnosti pracujete. Vaši bonitu samozřejmě zlepší zaměstnání dlouhodobějšího charakteru.

Náš tip: V naší aktuální nabídce najdete půjčky před výplatou a také půjčky bez doložení příjmů.

Daňové přiznání

Pokud podnikáte, žádné potvrzení sami sobě nevystavíte. Proto je většinou nutné obrátit se na finanční úřad a zde požádat o potvrzenou kopii daňového přiznání. Připravte se, že za ni zaplatíte poplatek kolem 200 Kč. Tu následně předáte nebo odešlete své nebankovní společnosti nebo bance, u které žádáte o úvěr. Podnikatelé často využívají pro stanovení výdajů paušály a jejich měsíční příjem se bere jako rozdíl příjmů a výdajů uvedených v daňovém přiznání. I pokud tedy vyděláváte dost peněz, může se stát, že váš měsíční příjem bude nízký a vy na půjčku s doložením nedosáhnete.

Někde stačí výpis z bankovního účtu

Některé finanční společnosti nepožadují potvrzení příjmů vystavené zaměstnavatelem nebo potvrzené daňové přiznání, ale stačí jim předložit pouze výpis z běžného účtu, na kterém jsou viditelné vaše příjmy a také výdaje. Tento výpis stačí vytisknout a předložit za několik měsíců zpětně.

Back To Top