skip to Main Content

Když je potřeba hypoteční úvěr na 100 % hodnoty nemovitosti

Nemáte žádné vlastní úspory a potřebovali byste získat úvěr na 100 % hodnoty vaší nemovitosti? Takovou hypotéku vám rozhodně nenabídne každá banka či finanční společnost, ale najdete ji jen u vybraných věřitelů. Se 100% hypotékou se pojí výhody i problémy, se kterými vás blíže seznámíme na následujících řádcích. Je určitě lepší pokusit se vyřešit svou situaci tak, abyste nemuseli žádat o tak vysoký úvěr, je nám však jasné, že někdy nemáte na výběr.

Co to je 100% hypoteční úvěr

O takový úvěr budete ve své bance žádat tehdy, když nemáte žádné vlastní finanční prostředky a ani nemáte k dispozici žádnou jinou nemovitost, kterou byste mohli k zajištění čerpaného úvěru použít. Dostáváte se tak do opravdu prekérní situace, jelikož banka vaší žádosti nemusí vyjít vstříc. Rovněž si nevytvoříte žádnou rezervu pro případ, že odhad hodnoty nemovitosti bude nižší než finanční částka, kterou do ní musíte investovat. Pak se totiž můžete dostat na hypotéku ve výši 120 nebo třeba i 130 %. O takové situaci se v bance rozhodně informujte. Týká se především výstavby a je potřeba se ujistit, že neskončíte ani za těchto podmínek s rozestavěnou budovou na svém pozemku, na kterou byste museli splácet vysoký hypoteční úvěr.

Problémy stoprocentní hypotéky

Prvním problémem je minimální dostupnost těchto hypotečních úvěrů, jelikož banky je běžně ve své nabídce nemají a nerady za těchto podmínek půjčují. Už na webových stránkách vybraných bank a společností se můžete dočíst, že poskytují úvěry jen do určité procentuální hodnoty LTV, nejčastěji se jedná o 80% hranici.

Kromě toho, že takovou půjčku nemusíte vůbec získat, můžete narazit na problém s úrokovou sazbou, která bude extrémně vysoká, a to i za podmínek, že si ji zafixujete na 3 roky nebo i na 5 let. Fixace je pro banku výhodnější než variabilní sazba a snížíte ní také své úročení o pár desetinek. Stejně tak pokud budete na banku tlačit konkurenčními nabídkami, můžete získat výhodnější úrok. Žádné velké terno ale u 100% hypotéky nečekejte a na úroky kolem dvou a půl nebo tří procent raději zapomeňte.

Back To Top